Yükleniyor...

Roger Ver, Hacker Saldırısına Uğradı!

Bitcoin'in popüleritesinin artmasında büyük rolü olan ve şu ana kadar Bitcoin protokolü ile ilgili bir çok girişime yatırım yapan Roger Ver, Facebook ve Twitter hesaplarından yayınladığı gönderiye göre hacker saldırısına uğradı.

Bitcoin’in popüleritesinin artmasında büyük rolü olan ve şu ana kadar Bitcoin protokolü ile ilgili bir çok girişime yatırım yapan Roger Ver, Facebook ve Twitter hesaplarından yayınladığı gönderiye göre hacker saldırısına uğradı.

“I need to contact Patrick Khajehtoorian right now!!! If anyone has his contact info or know where he lives. Please wake him up right now!!!!! Please have him call me ASAP!!! He has my number”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medyada herkesin bir anda odak noktası hâline gelen bu gönderi için, çoğu kullanıcı “muhtemelen Bitcoin’le ilgili yeni bir gelişmedir” düşüncesinde bulunurken, işin aslı bu değildi. Daha sonraki gönderisinde Roger Ver, tüm bilgilerinin hacker saldırısına uğradığını ve acilen Patrick Khajehtoorian (Vertical Response Ürün Yöneticisi) ile iletişime geçmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonraki gönderisinde hacker ile ilgili bilgilere ulaştığını belirten Roger Ver, hacker ile ilgili daha çok bilgi bulan kişiye 37.6 BTC’lik ödül vereceğini duyurdu: “Şu anda cihazlarım hacker saldırısı ile erişmeye çalışan kişinin tutuklanması için bilgi sağlayan kişiye 37.6 BTC teklif ediyorum. Şu andan itibaren tüm hesaplarımı dikkatlice takip ediyorum. Hacker, Skype üzerinde “nitrous” kullanıcı adını kullanmakta.”

Bu haberlerden sonra Roger Ver’in CoinDesk’e belirttiği üzere, hacker saldırısı durdu ve görünüşe göre hacker bu işin peşini bıraktı.

Öne çıkarılan görsel, LeWeb’den alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x