Yükleniyor...

Romanya, Kripto Vergi Kaçakçılarının Peşinde

Romanya'daki yetkililer, kripto para birimi operasyonlarından vergi kaçırdığı şüphesiyle birden fazla baskın düzenledi.

Romanya Kripto Vergi Kacakcilarinin Pesinde

Romanya’daki yetkililer, kripto para birimi operasyonlarından vergi kaçırdığı şüphesiyle birden fazla baskın düzenledi.

Baskınlar, kripto vergi kaçakçılarının değeri 50 milyon doları aşan dijital varlıkları bildiremediğini tespit eden daha önceki bir soruşturmanın ardından 2022’nin sonlarında gerçekleştirildi.

Romanyalı Yetkililer, Kripto Vergi Kaçakçılarını Arıyor

Yerel basında çıkan haberlere göre, Romanya’daki polis ve vergi yetkilileri, kripto para birimleriyle yapılan işlemlerden elde edilen kazançları gizleyerek vergi kaçırmakla suçlanan kişilere yönelik soruşturma kapsamında geçen yılın sonbaharında 17 baskın düzenledi.

Bilgileri Romanya Journal ile paylaşan Iordăchescu & Asociatii hukuk firmasının ortağı Cristian Roman’a göre, başkent Bükreş’in yanı sıra Dâmbovita, Ilfov ve Olt ilçelerinde adresler arandı.

2021 04 26 RRF assessment Romania website photo cover

AB ülkesindeki kolluk kuvvetleri, 2019 ile 2022 yılları arasında hedef alınan 19 kişinin vergi kaçakçılığı amacıyla bir organize suç grubu kurduğunu veya bir organize suç grubuna katıldığını iddia ediyor.

Araştırmacılar, saklamaya çalıştıkları vergiye tabi gelirin dijital para birimleriyle yapılan işlemlerden elde edildiğini iddia ediyor. Ön tahminlere göre, faaliyetleri devlet bütçesinde toplam 3 milyon Romen leyi (yaklaşık 650 bin dolar) tutarında kayıpla sonuçlandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x