Yükleniyor...

Rooke: Greyscale 19 Bin Bitcoin (BTC) Aldı

Bağımsız araştırmacı Kevin Rooke, Grayscale'nin Bitcoin birikimini halving’den bu yana yüzde 150 oranında yükselttiğini iddia ediyor.

bitcoin grayscale

Bağımsız araştırmacı Kevin Rooke, Grayscale’nin Bitcoin birikimini halving’den bu yana yüzde 150 oranında yükselttiğini iddia ediyor.

Kurumsal yatırımcılara hizmet sunan kripto fon yöneticisi Grayscale Investments, halving’den bu yana binlerce Bitcoin (BTC) aldı. Araştırmacı Kevin Rooke’un Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre şirket, halving etkinliğinden beri üretilen toplam BTC miktarından 1.5 kat daha fazla BTC satın aldı. Yani Grayscale 2 hafta içerisinde Bitcoin Yatırım Ortaklığı’na 18 bin 910 BTC eklerken, 11 Mayıs’tan bu yana sadece 12 bin 337 Bitcoin çıkarıldı.

grayscale bitcoin satın alım

Grayscale Satın Alımları Sürdürüyor

Hali hazırda geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırma sonucunda Grayscale’in zaten ne kadar çok BTC satın aldığı duyurulmuştu. İncelemelere göre yeni kazılan BTC’lerin üçte biri gibi bir oranı şirkete gidiyordu. Rooke’un iddiaları da bu durumu destekler nitelikte.

Geçen hafta Rooke, Grayscale’in 2020’nin ilk çeyreğinde 100 gün boyunca 60 bin 762 BTC biriktirerek yeni arzın yüzde 33 ila yüzde 34’üne eşit bir oranda Bitcoin satın aldığını tahmin etti. Üç aylık dönemde, Grayscale’e haftalık ortalama yatırımın 29,9 milyon dolara ulaştığı görüldü.

Rooke’un tweet’ine cevap veren Grayscale kurucusu Barry Silbert, “2. çeyreği görene kadar bekleyin” ifadelerini kullandı. Rooke’un en son verileri, Grayscale’nin şu anda ortalama olarak günde yaklaşık iki kat daha fazla kripto para satın aldığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner