Yükleniyor...

Rostec, Uluslararası Ticarette Dijital Varlık Ödemelerini Deneyecek

Rusya'nın önde gelen teknoloji devi Rostec, dijital varlıkları sınır ötesi ticarete entegre etme projesi üzerinde çalışıyor.

Rostec Uluslararasi Ticarette Dijital Varlik Odemelerini Deneyecek

Rusya’nın önde gelen teknoloji devi Rostec, dijital varlıkları sınır ötesi ticarete entegre etme projesi üzerinde çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Devlete ait şirket, piyasanın Rus ihracatçıları ve ithalatçıları üzerindeki yaptırım baskısını azaltabilecek kripto para ödemeleriyle ilgilendiğini söylüyor.

Rostec, Dijital Varlık Ödemelerini Deneyecek

Rusya’nın önde gelen teknoloji devi Rostec, dijital varlıkları sınır ötesi ticarette kullanmak üzere bir projede çalışıyor.

En büyük Rus sanayi ve teknoloji holdingi olan Rostec, kripto para birimlerini sınır ötesi işlemlere entegre etmeye adanmış bir proje başlatmaya hazırlanıyor. Bu projedeki asıl hedef, yaptırımlarla artan baskıya maruz kalan Rus ithalatçı ve ihracatçılarının faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak.

rostec

Rusya ekonomisi, özellikle dış ticaret operasyonları, Moskova’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi üzerine Batı’nın getirdiği mali kısıtlamalardan büyük darbe aldı. Ortaklarla yapılan anlaşmalarda kripto para birimleri , stablecoin’ler ve yakında çıkacak olan dijital ruble dahil dijital finansal varlıkların kullanımını yasallaştırmaya yönelik öneriler, yetkililerce destek görüyor.

Bu hafta Doğu Ekonomik Forumu’ndaki “Dijital Finans: Kalkınmanın Yeni Yolları” konferansı sırasında konuşan Rostec’in Ulusal Projeler Genel Müdürü Anna Sharipova, şirketin dijital varlıkları ithalat ve ihracat için bir ödeme aracı olarak test etme olasılığını araştırdığını açıkladı. Denemeler, Rusya’nın Uzak Doğu’sunun en büyük ikinci şehri olan Vladivostok kıyılarındaki Russky Adası’nda elektronik ticaret için deneysel yasal rejim altında gerçekleştirilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x