Yükleniyor...

Rothschild Ailesi Bitcoin (BTC) Aldı İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Forbes'in paylaştığı yeni bilgilere göre çok güçlü kurumlardan Bitcoin'e yatırım geliyor.

Rothschild AIlesi Bitcoin BTC Aldi Iddiasi Gundeme Bomba Gibi Dustu

Forbes’in paylaştığı yeni bilgilere göre çok güçlü kurumlardan Bitcoin’e yatırım geliyor. Forbes’in verilerine göre Rothschild Ailesi de yüklü miktarda BTC yatırımı yapmış durumda.

Bitcoin’in (BTC) kurumsal olarak benimsenmesi gün geçtikçe artarken, farklı iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Kripto para savunucuları daha fazla benimsenme için yeterince güvenilir görülen bir ekosistem oluşturmak için uzun süredir çalışmış olsa da, hala kurumsal yatırımların yeterli olmadığı bir gerçek. Yine de bu yatırımların hız kazandığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz çeyrekte yaklaşık 20 kurum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yatırım yaptıklarını gösteren evraklar hazırladı.

İsimlerin çoğu, tanınmış yatırım fonları olsa da, son başvurular, Rothschild de dahil olmak üzere alana göreceli olarak yeni gelenlerle dolu.

rot

Eğer daha fazla şirket Bitcoin yatırımı yapmaya devam ederse ve Bitcoin satın alma çılgınlığına girerse, BTC fiyatının hızla yükselmesine şahit olabiliriz. Bitcoin’in dünyadaki yeri uzun zamandır tartışılıyor, bazıları bunun bir değer deposu olmaya en uygun aday olduğuna inanırken, diğerleri bir ödeme yolu olma yeteneğini övüyor.

Şu anda, ana faydası, rezerv varlık olarak hareket etme kabiliyeti gibi görünüyor. Son birkaç aydır çok sayıda büyük şirket büyük miktarlarda BTC satın aldı ve Forbes’in haberine göre bu devam ediyor.

Bir analist, yakın tarihli bir tweetinde, 11 şirketin BTC arzının %3’üne sahip olmasının, satış tarafında likidite krizine neden olabileceğini ifade etti. Bu, Bitcoin’in fiyatının orta vadede önemli ölçüde yükselmesine yol açabilir.

Rothschild Ailesi Gerçekten Bitcoin Yatırımı Yaptı mı?

Öte yandan dünyanın sayılı zenginlerinden Rothschild Ailesi’nin BTC yatırım yapıp yapmadığına dair farklı iddialar ortaya atılıyor. Twitter’da bir kullanıcı listede yer alan firmanın Rothschild Ailesi’ne ait olmadığını iddia ederek bir haberi de buna kaynak olarak gösterdi.

Daha fazla şirket, sermayelerini enflasyondan korumak için alışılmışın dışında araçlara yönelmeye başladıkça, zaten sınırlı olan dolaşımdaki spot BTC arzından uzaklaşabilir. Bu, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde yükselten satış tarafı likidite krizi yaratabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x