Ana Sayfa Bitcoin (BTC) RSK Sidechain Bitcoin (BTC) Hashrate'inin %45'ini Güvenceye Aldı

RSK Sidechain Bitcoin (BTC) Hashrate’inin %45’ini Güvenceye Aldı

RSK Labs liderliğindeki kripto altyapısı organizasyonu, RSK ağının yıl dönümü olduğunu açıkladı ve birkaç önemli başarıya dikkat çekti. Son 12 ayda projenin birleşme madenciliği Bitcoin (BTC) ağ hashrate’inin yüzde 45’ini eline almayı başardı. Bu sayede RSK akıllı sözleşme sistemi çoğu bloktan daha güvenli hale gelmiş oldu.

4 Ocak 2018’de RSK Labs, sidechain’in genesis bloğunu çıkardı. O günden bu yana Blockchain ağı birleştirme madenciliği hashrate gücünü Bitcoin (BTC) ağının yüzde 4’ünden yüzde 45’e çıkardı. Bu dönüm noktasının ardından RSK ekibi, şirketin RSK sidechain’inin “dünyadaki en güvenli akıllı sözleşme platformu” haline geldiğini açıkladı.

Bitcoin Ağına Yapılacak Yüzde 51 Saldırısının Saatlik Maliyeti 244 Bin Dolar

RSK’nın son blog yazısı, Bitcoin Blockchain’ine yapılacak yüzde 51 saldırısının saatlik maliyetinin 244.853 dolar olacağını açıkladı. RSK açıklamasında, “Bitcoin ağının toplam gücünün yüzde 45’ini aştık ve RSK akıllı sözleşme ağına yapılacak bir yüzde 51 saldırının saatlik maliyeti yaklaşık 112.000 ABD dolarına mal olacak.” denildi. Ayrıca, “Bu, RSK’yı geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) geliştirmeleri için en güvenli ve güvenilir platformlardan biri haline getiriyor. Hepsinden önemlisi birleştirme madenciliğinin Bitcoin sidechain’lerini korumada başarılı olabileceğini kanıtlıyor.” denildi.

RSK Labs Genel Müdürü Diego Gutierrez Zaldivar, Bitcoin madencilerinin sidechain’lerle birlikte kendi zincirlerini hiçbir ek ücret ödemeden güvence altına alabilmeleri nedeniyle, bu durumun insanlara güvenli katman 2 çözümleri sağladığını açıkladı. Zaldivar ayrıca bu tür bir sistemin katman 3 çözümlerinin uygulanmasını da kolaylaştırdığını belirtti. Zaldivar, “RIF OS gibi katman 3 hizmetlerinin geliştirilmesi, birebir finansal hizmetler, güvenli mesajlaşma, veri depolama, aynı zamanda birebir finansal hizmetler sunarken onlarca milyon kullanıcıya hizmet verecek şekilde Bitcoin ve RSK’yı ölçeklendirme adın çok önemli olacak ve Bitcoin tarafından desteklenen diğer merkeziyetsiz hizmet türlerinide destekleyecek.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti