Yükleniyor...

Rus Mahkemesi Popüler Kripto Para Borsasını Kara Listeden Çıkarıyor

Rusya'da Arkhangelsk bölgesindeki bir mahkeme geçen yaz Binance'in web sitesinin bloke edilmesi gerektiğine karar vermişti.

rusya

Rusya’da Arkhangelsk bölgesindeki bir mahkeme geçen yaz Binance’in web sitesinin bloke edilmesi gerektiğine karar vermişti. Görünüşe göre mahkeme bu karardan vazgeçmiş gibi duruyor.

Ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in sitesi Arkhangelsk bölgesindeki bir mahkemenin, şirketin Bitcoin (BTC) hakkında bilgi dağıtmaya yardım ettiği ve kripto para biriminin düzenlenmemiş olduğu söylemesi nedeniyle engellenmişti. Mahkeme kararında, “Bitcoin ihracı ve kullanımı tamamen merkezden dağıtılmıştır ve bunu hükümet tarafından düzenlemenin bir yolu yoktur, bu da mevcut Rus yasalarına aykırıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Şikayet Geri Çekildi

Ancak Binance’in Rus temsilcisi Gleb Kostarev’e göre Binance, mahkeme duruşmaları hakkında bilgilendirilmedi ve yalnızca İnternet sansür ajansı Roskomnadzor tarafından kara listeye alındığını öğrendi. Bu, borsanın mahkemede haklarını gerektiği gibi savunmasını engelledi. CoinDesk tarafından bildirilene göre yeni mahkeme kararında, Binance’in karara itiraz edip uygun süreci talep etmesinden sonra savcılar şikayetlerini geri çekti.

Rusya’da Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri yasa dışı değil. Ülkenin 1 Ocak’ta yürürlüğe giren dijital varlıklar yasası, kripto para birimlerini vergilendirilebilir mülk olarak kabul ediyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz aylarda memurların kripto para varlıklarını bildirmeleri için bir emir de imzaladı.

Ülkenin merkez bankası ayrıca Rusya’da kalifiye olmayan bir yatırımcının bir yılda satın alabileceği dijital varlıkların miktarını 600.000 ruble’den (yaklaşık 7.740 dolar) fazla olmayan bir değerle sınırlayan bir yönerge yayınladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x