Yükleniyor...
Sponsored

Rus Müzik Grubu Pussy Riot, Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin ‘Ukrayna DAO’ Başlattı

Rusya'nın Ukrayna'ya girmesinin ardından, kripto para toplulukları Ukrayna’yı desteklemek için para toplama işini üstlendiler.

Pussy Riot DAO

Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinin ardından, kripto para toplulukları Ukrayna’yı desteklemek için para toplama işini üstlendiler. Bu amaçla, DAO olarak bilinen merkeziyetsiz özerk topluluklar, savaştan zarar görenlere yardım etmek için çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Moskova merkezli protest ve feminist bir Rus punk rock grubu olan Pussy Riot’un kurucusu Nadya Tolokonnikova, bugün Twitter üzerinden Trippy Labs ve PleasrDAO üyeleriyle birlikte Ukrayna’ya yardım etme için Ukrayna DAO’sunu kurduklarını duyurdu.

Ukrayna Bayrağının NFT’sini Satışa Sunacaklar

ukrayna nft

Pussy Riot, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

“Amacımız Putin’in Ukrayna’da başlattığı savaştan zarar görenlere yardım eden Ukraynalı sivil kuruluşlara bağışta bulunmak için para toplamak. Ukrayna bayrağının bir NFT’sini satın alacağız.”

Nadya Tolokonnikova Ukrayna DAO

Putin’e karşı çıkan hareketleriyle bilinen Tolokonnikova, Ethereum üzerinden basılan 10.000 Ukrayna bayrağı NFT’sinin tüm gelirlerinin Return Alive Foundation ve STK Proliska’yaya gideceğini söyledi. Ek olarak, daha büyük katkıda bulunanların katılması için benzersiz bir NFT’nin de piyasaya sürüleceğini belirtti.

Dijital sanat ve sanatçı piyasası SuperRare’in küratörü Trippy Labs ve DeFi liderlerinden oluşan bir kolektif olan PleasrDAO‘nun üyeleri de Ukrayna DAO’nun diğer kurucu üyeler oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x