Yükleniyor...

Ruslar Nakitsiz Ödeme Yöntemi Olarak Kripto Para Kullanımına Açıklar

Forbes Russia tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre, Moskova'da yaşayanların nakitsiz ödeme yöntemlerini kullananların yüzde beşi kripto para kullanımına açık.

Rusya Nakitsiz Ödeme Kripto Para

Forbes Russia tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre, Moskova’da yaşayanların nakitsiz ödeme yöntemlerini kullananların yüzde beşi kripto para kullanımına açık. Moskova’daki e-ödeme pazarına yönelik araştırma Rus ödeme hizmeti Yandex.Money ve Moskova Bilgi Teknolojileri Departmanı (ITD) tarafından yapıldı. Uzmanlar, bir telefon anketi yoluyla çeşitli yaş kategorilerinde 1000 Moskovalı ile görüşme yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzmanlar, nakitsiz ödeme şekilleri kullanan Moskovalılar arasında yüzde birinin dijital para birimi kullandıklarını, yüzde 5’inin ise ödemelerini herhangi bir kripto para birimini satın alarak yapmaya hazır olduğunu ifade ettiğini belirtiyor.

Nakitsiz ödeme yöntemleri arasında ankete katılanların yüzde 96’sı banka kartlarını kullandıklarını, internet üzerinden yapılan alışverişler için yüzde 40’ı ödemelerini mobil banka uygulaması üzerinden, yüzde 32’si internet bankacılı üzerinden ve yüzde 16’sı ise e-para kullandığını söyledi.

ITD’nin analitik departmanının başkanı Ivan Buturlin, Moskova’da yaşayanların yüzde 34’ü esas olarak nakitsiz ödeme yöntemlerini kullandığını, bu nakitsiz ödemelerin yüzde 63’ünün elektronik işlemlerde günde en az bir kez yapıldığını belirtti. Uzmanlar, katılımcıların kripto para birimi ile ödeme yapma niyetinde olduklarını kuşkusuz olarak kabul ettiler ve bu da insanların gelecekte ileri teknoloji süreçlerini daha geniş bir şekilde kullanmayı düşündüklerini gösteriyor.

Katılımcılara nakitsiz ödeme sistemlerini neden kullanmaktan kaçındıkları sorulduğunda, katılımcıların yüzde 40’ı güvenlik kaygılarını dile getirirken, yüzde 22’si ek hizmet ücretlerini ödemek istemediğini, yüzde 11’i ise nakitsiz ödeme hizmetlerini nasıl kullanacaklarını anlamadıklarını ve yüzde 9’luk bir kesim ise nakitsiz ödeme yönteminin ne olduğunu bilmediklerini söyledi.

Yandex.Money CEO’su Ivan Glazachev, “Nakitsiz ödemelerin daha fazla sayıda vatandaşın hayatına girmesi için insanların güvenli bir ödeme yöntemi olduğunu anlaması adına algılarını da değiştirmeleri gerekiyor” diyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x