Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kripto Paralar için Tarih Verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kripto Paralar için Tarih Verdi

ABONE OL:google-news

Bitcoin’e şüphe ile yaklaşan Vladimir Putin, Rusya’da uygulanmaya başlayacak olan kripto para düzenlemeleri için Temmuz 2019’u işaret etti. Putin, 27 Şubat tarihinde Kremlin’in internet sitesinden duyuruyu yaptı.

Dijital Ekonominin Teşvik Edilmesi Planlanıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, emrindeki Rusya Devlet Duması ve Rusya Federasyonu Konseyi’ne 1 Temmuz’a kadar kripto paralar için düzenlemeleri yapmalarını söyledi. Düzenlemeler ABD’nin ekonomik yaptırımları karşısında maddi sıkıntı yaşayan Rusya’da dijital ekonomiyi teşvik etmek için tasarlanacak.

Putin’in daha önce Bitcoin ticareti, ICO, Blockchain ve kripto para madenciliği için yönetmenliklerin uygulanmaya konulması için Temmuz 2018 tarihi vermişti. Bu düzenmeler hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bu nedenle Temmuz 2019’da uygulamaya konulması planlanan düzenlemelerin hayata geçip geçmeyeceği belirsiz.

Vladimir Putin’in bir Bitcoin hayranı olmadığı gerçeği ise ayrı bir önemli konu. Putin, daha önce kripto paralar konusunda şüphelerini dile getirmiş, kripto paraların düzenlemeye dahil olmadıklarını ve merkez bankası tarafından desteklenmediklerini söylemişti. Putin, o zamandan beri kripto paralara karşı duruşunu biraz da olsa yumuşattı.

2017’de Putin, Rusları kripto para birimleri tarafından yaratılan riskler konusunda uyardı. Özellikle, Bitcoin’in isimsiz doğası nedeniyle suçları kendisine çektiğini söylemişti. O dönem Rusya Merkez Bankası, Putin’in kripto para karşıtı duruşunu desteklemiş ve kripto para birimlerinin bir piramit düzeni olduklarını öne sürmüştü.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar