Yükleniyor...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kripto Paralar için Tarih Verdi

Bitcoin'e şüphe ile yaklaşan Vladimir Putin, Rusya'da uygulanmaya başlayacak olan kripto para düzenlemeleri için Temmuz 2019'u işaret etti.

Vladimir Putin Bitcoin Kripto Para

Bitcoin’e şüphe ile yaklaşan Vladimir Putin, Rusya’da uygulanmaya başlayacak olan kripto para düzenlemeleri için Temmuz 2019’u işaret etti. Putin, 27 Şubat tarihinde Kremlin’in internet sitesinden duyuruyu yaptı.

Dijital Ekonominin Teşvik Edilmesi Planlanıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, emrindeki Rusya Devlet Duması ve Rusya Federasyonu Konseyi’ne 1 Temmuz’a kadar kripto paralar için düzenlemeleri yapmalarını söyledi. Düzenlemeler ABD’nin ekonomik yaptırımları karşısında maddi sıkıntı yaşayan Rusya’da dijital ekonomiyi teşvik etmek için tasarlanacak.

Putin’in daha önce Bitcoin ticareti, ICO, Blockchain ve kripto para madenciliği için yönetmenliklerin uygulanmaya konulması için Temmuz 2018 tarihi vermişti. Bu düzenmeler hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bu nedenle Temmuz 2019’da uygulamaya konulması planlanan düzenlemelerin hayata geçip geçmeyeceği belirsiz.

Vladimir Putin’in bir Bitcoin hayranı olmadığı gerçeği ise ayrı bir önemli konu. Putin, daha önce kripto paralar konusunda şüphelerini dile getirmiş, kripto paraların düzenlemeye dahil olmadıklarını ve merkez bankası tarafından desteklenmediklerini söylemişti. Putin, o zamandan beri kripto paralara karşı duruşunu biraz da olsa yumuşattı.

2017’de Putin, Rusları kripto para birimleri tarafından yaratılan riskler konusunda uyardı. Özellikle, Bitcoin’in isimsiz doğası nedeniyle suçları kendisine çektiğini söylemişti. O dönem Rusya Merkez Bankası, Putin’in kripto para karşıtı duruşunu desteklemiş ve kripto para birimlerinin bir piramit düzeni olduklarını öne sürmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner