Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Rusya Dijital Ekonominin Geliştirilmesine Odaklanıyor

Rusya Dijital Ekonominin Geliştirilmesine Odaklanıyor

ABONE OL:google-news

Rusya parlamentosunun alt kanadının başkanı olan Vyacheslav Volodin, parlamentonun önümüzdeki dönemde dijital ekonomiye ilişkin tasarılara öncelik vereceğini söyledi. Rusya parlamentonun bahar oturumunun açılış konuşmasında konuşan Volodin, dijital finansal varlıklar, dijital haklar ve kitle fonlaması dahil olmak üzere şu anda değerlendirilme aşamasında olan dijital ekonomiye ilişkin tasarılarından söz etti. Başkan, parlamento üyelerinin önümüzdeki oturumdan itibaren bu tasarılara odaklanacaklarını söyledi.

Dijital Ekonominin Gelişmesi için Yasal Ortam Oluşturulması Daveti

Volodin, Rus milletvekillerini ülkede dijital ekonominin gelişmesi adına uygun bir yasal ortamın oluşturulması için çalışma yapmaya davet etti. Başkan, dijital ekonomiyle ilgili yasaların hazırlanmasının hızlandırılması adına çalışma gruplarının oluşturulmasını ve uzmanlar, girişimciler ve araştırmacılarla işbirliği yapılmasını tavsiye etti. Volodin, milletvekillerinin yakında dijital ekonomiye ilişkin 20’den fazla yeni taslak tasarıyı parlamentoya sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

Rus hükümeti, geçtiğimiz yıl kripto sektörünün üyelerinden yoğun şekilde eleştiri olan dijital varlıklara ilişkin tasarısını tamamlamak için çabalıyor. Tasarı, kripto para madenciliği ve kripto para birimleri için temel kripto kavramlarının tanımlarının bulunmamasından dolayı yoğun şekilde eleştirildi. Tasarı kabul edilmedi ve geri gönderildi. 2018 Eylül ayında Rus Sanayici ve Girişimciler Sendikası (RSPP), devletin kriptoyla ilgili taslak tasarısına bir alternatif öneride bulundular. Sendika, 2018 Kasım ayında önerilerini Rusya başbakanı Dmitry Medvedev’e iletti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar