Yükleniyor...

Rusya’nın En Zengin İşadamı Merkez Bankası Onayıyla Kendi Kripto Birimini Başlatıyor

Rusya'nın en zengin işadamı Vladimir Potanin, Moskova Merkez Bankası'ndan onay aldıktan sonra kendi kripto birimini başlatmayı planlıyor.

altcoin dash zcash

Rusya’nın en zengin işadamı Vladimir Potanin, Moskova Merkez Bankası’ndan onay aldıktan sonra kendi kripto birimini başlatmayı planlıyor. Oluşturulacak olan kripto birimi değerli metal alımları (altın, gümüş vs), uçak bileti rezarvasyonu işlemleri ve Potanin’in sahibi olduğu kayak merkezlerinde kullanılacak. Milyarderin Atomyze olarak adlandırılan Blockchain platformu, işlemleri hızlandırmayı, evrak işlerini kolaylaştırmayı ve aracıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın zamanda yapılan röportajda Potanin, Atomyze’nın ABD ve İsviçre’de satışa sunulacağını ve sadece kurumsal müşterilerinin kullanımına açılacağını belirtti. Ayrıca Rusya’nın belirli şartlar altında bu platformu kurmalarını için onay verdiğini de belirtti. Platformun, düzenlenecek yasaların ardından yıl sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanıyor.

İş adamı yaptığı açıklamada kripto biriminin değerli metal alım ve satımlarda büyük etkisi olacağını belirtti. Dünyanın en büyük paladyum, platin, nikel ve bakır üreticilerinden Norlisk Nickel, ilk olarak test edecek kişi. Potanin, kripto biriminin gelecekte paladyum, kobalt ve bakır ile de destekleneceğini belirtti. Başta Singapur merkezli Trafigura Group olmak üzere birçok şirket Atomyze’i test etmeyi planlıyor.

Potanin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın olduğu biliniyor. Hatta Putin’e en yakın 210 listesinde yer alıyor. Potanin, 22 milyar dolarlık servetini 1990’larda nikel sektöründe ve diğer doğal kaynaklara yaptığı yatırımlarla yaptı. Rus ilaç şirketi NPO Petrovax Pharm’da büyük bir hisseye sahip olan ve 1990’larda ülkenin en büyük özel bankası olan Onexim Bank’ın kurucusu ve başkanı olarak finans konusunda da bir geçmişi var.

Potanin yaptığı açıklamada, “Projemiz ekonomi için büyük önem taşıyor çünkü yeni ürünler ne kadar kolay sunulursa o kadar hızlı üretilir” dedi. Öte yandan Blockchain ve kripto para birimlerinin değer aktarımında kullanılmasının oldukça önemli olduğunu ve projeye inancının tam olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x