Yükleniyor...

Rusya Merkez Bankası Kripto Paralara Yeşil Işık Yaktı

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, dış ödemeler konusunda kripto para birimlerinin kullanılabileceğini düşünüyor.

rusya merkez bankasi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, dış ödemeler konusunda kripto para birimlerinin kullanılabileceğini düşünüyor.

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması ve beraberinde gelen popülarite, ülkelerin bu alana yaklaşımlarını da etkilemeye başladı. Birçok ülke kripto konusunda araştırmacı olurken, bazı ülkelerin yasaklama yollarını tercih etti. Diğer taraftan, Bitcoin madenciliğindeki hamleleriyle de öne çıkan Rusya, kripto para birimlerinin kullanımı konusunda sinyaller verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülke içerisinde kripto para kullanımına karşı olduklarını, ancak dış ödemeler konusunda tercih edilebileceğini belirtti.

Rusya Merkez Bankası, Dış Ödemelerde Kripto Para Birimlerine Döndü

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kontrollü bir “deneysel” ortamda kripto para birimleriyle uluslararası ticaret yapılmasına izin verilebileceğini belirtti.

Nabiullina, düzenleyici kontrollerden geçen ve deneysel aşamaları tamamlayan kripto ödemelerinin dış ödeme olarak kullanımına sıcak bakıyor. Ancak Nabiullina, ülke içerisindeki kripto kullanımına karşı olduğunu yineledi.

Rusya Merkez Bankası, kripto ödeme işlemlerinin hangi kurumların denetiminden geçeceği ve nasıl işleneceği konusunda çalışmalarına başladı. Nabiullina, bir yasa taslağının oluşturulmakta olduğunu ve deney sürecinde yer alacak firmaları denetlemek için uygun ortamın oluşturulmasının planlandığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x