Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Rusya Merkez Bankası'ndan Kripto Para Yatırımcılarına Şok Limit!

Rusya Merkez Bankası’ndan Kripto Para Yatırımcılarına Şok Limit!

ABONE OL:google-news

Rusya Merkez Bankası, perakende yatırımcıların yılda ne kadar kripto para satın alabileceğine dair bir sınır çizdi ve mevcut oranlarda bunun 1 BTC’den az olduğunu belirtti.

Görüldüğü üzere Rusya’nın kripto para birimleri ve blockchain tabanlı teknoloji ile ilişkisi, şüphesiz ki biraz çalkantılı. Ülke, dijital para birimlerinin arkasındaki yeni ortaya çıkan teknolojiyi destekliyor gibi görünse de, kullanımlarını mümkün olduğunca sınırlandırmak için adımlar atıyor.

Perakende Yatırımcı Başına 8.000 Dolar Kripto Para

Kripto para birimleri hakkında yeni çıkarılan bir yasaya atıfta bulunan yeni bir açıklamaya göre ülkenin merkez bankası, perakende yatırımcıların yapabileceği yıllık yatırımlara sınırlar koymayı önerdi.

Rusya Merkez Bankası, perakende yatırımcıların her yıl bugünkü oranlarda yaklaşık 7,800 dolar değerindeki 600.000 Ruble’den fazla yatırım yapmaması gerektiğini öne sürüyor.

Bununla birlikte, bunun yalnızca kripto para birimlerine değil; aynı zamanda “diğer dijital haklar”a da atıfta bulunduğunu belirtmek gerek. Ayrıca, Rusya Merkez Bankası’nın Dijital Finansal Varlıklar (DFA) yasasıyla ilgili belirli düzenleyici yetkinliklere sahip olduğunu da belirtmektedir.

Rusya ve Kripto Para Birimleri

Bu yılın başlarında birkaç radikal ve farklı uygulamaları dikkate alan ülke, Temmuz ayında kripto para yasa tasarısını kabul etti.

Mevzuatla ilgili çok fazla kafa karışıklığı var. Örneğin, Bitcoin ve Ethereum gibi para birimleri için kripto para madenciliğini yasallaştırma önerileri var. Bununla birlikte madenciler, kazandıkları kripto para birimiyle ödendikleri için ödüllerini alma sorunu gündeme geliyor.

Konuyla ilgili konuşan Moscow Digital School CEO’su Dmitry Zakharov şunları söyledi:

“Nasıl ücret alabilecekleri net olmadığından, bu tasarı madenciler için iyiye işaret değil.”

Ancak bu yılın Ağustos ayında Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank, blockchain destekli parasal işlemler yoluyla uçak bileti satan ülkenin en büyük ikinci havayolu olan S7 Airlines ile ortaklık kurdu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakCoindesk
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,476TakipçilerTakip Et
1,020AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar