Yükleniyor...

Rusya, Ulusal Kripto Borsası Projesinde Geri Adım Attı

Rusya, ulusal kripto para borsası projesini rafa kaldırdı.

rusya

Rusya, ulusal kripto para borsası projesini rafa kaldırdı.

Rusya’nın ulusal kripto para borsası kurma planları iptal edildi. Rus Devlet Duması yetkilisi Anatoly Aksakov, yeni kripto platformları oluşturarak yaptırımlara yanıt vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Rus Hükümeti, Ulusal Borsa Planlarını Rafa Kaldırdı ve Yeni Platform için Yeşil Işık Yaktı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rus hükümeti artık düzenlenmiş bir ulusal kripto para birimi borsası başlatmayı planlamıyor. Ülke bunun yerine birden fazla kripto ticaret platformunu düzenlemek istiyor.

Devlet Duması üyesi Anatoly Aksakov, Kasım 2022’de ulusal bir kripto borsası kurma planlarını uygulamaya koymalarının ardından Rus milletvekillerinin bu fikirden vazgeçtiğini açıkladı. Daha önce, yerel yetkililer, Moskova Borsası’nın bir parçası olarak birleşik bir kripto borsası başlatma düşüncesini değerlendiriyorlardı.

Rusya

Aksakov’a göre, Rusya artık birleşik bir kripto borsası kurmak yerine bu tür platformları oluşturmak ve düzenlemek için kurallar getirmeyi tercih ediyor.

Aksakov, yerel bir haber ajansı olan Izvestia’ya verdiği demeçte, kripto borsalarının Rus işletmelerinin sınır ötesi işlemlerini gerçekleştirmesine izin vereceğini ve aynı zamanda bu tür platformların yerel firmaların muhtemel yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olacağını belirtti.

Aksakov, Rus merkez bankasının kripto para borsalarını denetleyen ana düzenleyici otorite olabileceğini öne sürdü. İlgili düzenleyici çerçevenin deneysel yasal rejimlerle ilgili yasa tasarısının bir parçası olacağını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x