Yükleniyor...

Rusya, Uluslararası Kripto Para Ödemelerini Yasallaştırmak İstiyor

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rusya için mevcut koşullarda kripto paralarla uluslararası ödemeler yapmanın bir mecburiyet olduğunu belirtti.

Rusya

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rusya için mevcut koşullarda kripto paralarla uluslararası ödemeler yapmanın bir mecburiyet olduğunu belirtti.

İran Maden Sanayii ve Ticaret Bakanlığı’nın ithalat için kripto para kullanımını onaylamasından kısa bir süre sonra, Rusya tarafından bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada, dijital varlıkların ithalat ve ihracat için kesintisiz ödemeler sağlamak için iyi bir fırsat sağladığı yer alıyordu. Henüz bir çalışması bulunmayan Rusya’nın gündemine yeniden kripto para ile uluslararası ödemeler geldi.

Rusya’nın Hedefi Uluslararası Ödemelerde Kripto Para Kullanmak

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rus devlet kanalı Rossiya-24’e yaptığı açıklamada, kripto paraların ülkedeki regülasyonu konusunda Rusya Maliye Bakanlığı ile Rusya Merkez Bankası arasında çeşitli görüş ayrılıklarının bulunduğunu belirtti.

Kripto paraların uluslararası ticarette kullanılmasının ise bir mecburiyet olduğunu anlatan Moiseyev, şunları söyledi:

“Mevcut koşullarda kripto para birimlerin uluslararası ödemelerde bir mecburiyet olması hem biz hem de Rusya Merkez Bankası için açıktır.”

rusya kripto para

Rusya’da planlanan mevcut altyapının kripto paraların uluslararası ödemelerde kullanılması için yeterli olamayabileceğini belirten Moiseyev, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Planladığımız altyapı sınır ötesi transferler için biraz katı olabilir. Bunun için bu transferleri önce yasallaştırmamız gerekiyor. Bir taraftan insanlara bu fırsatı vermemiz gerekirken, diğer taraftan da para aklama, uyuşturucuya yönelik ödemeler yapılmaması için de kontrol sahibi olmamız gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner