Yükleniyor...

Rusya, Üniversiteye Geçiş Sınavında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Rusya, eğitimde kalite kontrolü için Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor.

Rusya Üniversiteye Geçiş Sınavında Blockchain

Rusya, eğitimde kalite kontrolü için Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor. Rusya Federal Eğitim ve Bilim Alanında Denetim Hizmeti (Rosobrnadzor), ülkenin üniversiteye geçiş sınavında Blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Rosobrnadzor, bu yıldan itibaren okullarda tek mezuniyet sınavları formu ve Rusya’daki üniversitelerde ön sınavların ana formu olan Birleşik Devlet Sınavında (USE) Blockchain teknolojisini uygulamaya koyma niyetinde.

Yeni Teknolojiler Kullanılacak

Duyuru Federal Hizmet Başkanı Sergey Kravtsov tarafından yapıldı. Kravtsov, USE’de Blockchain teknolojisinin kullanımı hakkında görüşmeler yapıldığını ve bu yılki USE’nin basım ve tarama safhasında yeni teknolojilerin kullanılacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı, doğal elmasları izlemek için tasarlanan Blockchain teknolojisine dayalı bir platformu tanıtmıştı. Tüm bunlarla birlikte Rusya, şu anda Blockchain ve kripto para düzenlemesi için yasal düzenlemenin oluşturulması sürecinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her geçen gün ülkelerin kamuda Blockchain teknolojisini kullanmak için hazırlıklar yaptığı görülüyor. Ocak ayında Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan anaokullarının bekleme listelerini yönetmek için Blockchain teknolojisine dayalı bir sistem tanıtıldı ve Şubat ayının başından beri kullanılmaya başlandı. Türkiye’de kamuda Blockchain teknolojisini kullanacak ülkeler arasında. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlığın Blockchain teknolojisinin kullanılacağı bir sistem üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Blockchain sayesinde ihracat ve ithalat işlemlerinin hiç olmadığı kadar hızlı gerçekleşmesi hedefleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x