Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Rusya, Üniversiteye Geçiş Sınavında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Rusya, Üniversiteye Geçiş Sınavında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

ABONE OL:google-news

Rusya, eğitimde kalite kontrolü için Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor. Rusya Federal Eğitim ve Bilim Alanında Denetim Hizmeti (Rosobrnadzor), ülkenin üniversiteye geçiş sınavında Blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Rosobrnadzor, bu yıldan itibaren okullarda tek mezuniyet sınavları formu ve Rusya’daki üniversitelerde ön sınavların ana formu olan Birleşik Devlet Sınavında (USE) Blockchain teknolojisini uygulamaya koyma niyetinde.

Yeni Teknolojiler Kullanılacak

Duyuru Federal Hizmet Başkanı Sergey Kravtsov tarafından yapıldı. Kravtsov, USE’de Blockchain teknolojisinin kullanımı hakkında görüşmeler yapıldığını ve bu yılki USE’nin basım ve tarama safhasında yeni teknolojilerin kullanılacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı, doğal elmasları izlemek için tasarlanan Blockchain teknolojisine dayalı bir platformu tanıtmıştı. Tüm bunlarla birlikte Rusya, şu anda Blockchain ve kripto para düzenlemesi için yasal düzenlemenin oluşturulması sürecinde.

Her geçen gün ülkelerin kamuda Blockchain teknolojisini kullanmak için hazırlıklar yaptığı görülüyor. Ocak ayında Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan anaokullarının bekleme listelerini yönetmek için Blockchain teknolojisine dayalı bir sistem tanıtıldı ve Şubat ayının başından beri kullanılmaya başlandı. Türkiye’de kamuda Blockchain teknolojisini kullanacak ülkeler arasında. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlığın Blockchain teknolojisinin kullanılacağı bir sistem üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Blockchain sayesinde ihracat ve ithalat işlemlerinin hiç olmadığı kadar hızlı gerçekleşmesi hedefleniyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar