Yükleniyor...

Rusya’dan Bitcoin Madenciliği Konusunda Önemli Hamle Geldi

Rusya’nın internet ombudsmanına ait bir Bitcoin madenciliği şirketi yeni bir tesis açmayı ve uluslararası pazarın yüzde 20’sini ele geçirmeyi planlıyor.

1 E0poCfAtO6y5gSRvUDOMvw

Rusya’nın internet ombudsmanına ait bir Bitcoin madenciliği şirketi yeni bir tesis açmayı ve uluslararası pazarın yüzde 20’sini ele geçirmeyi planlıyor. Yerel mali haber kuruluşu RBC’nin 29 Ekim’de bildirildiği üzere, Russian Mining Company (RMC) ülkenin kuzeyindeki Karelia eyaletinde bir metal fabrikasını yeniden inşa etmeyi planlıyor. ABD’nin 2018’deki yaptırımları nedeniyle kapatılan Rusal tesisi yakında küresel üretimin beşte birini oluşturacak kadar büyük bir Bitcoin (BTC) madencilik çiftliğine ev sahipliği yapabilir. Rus yetkili Dmitry Marinichev, “Fabrikamız dönüştürmek ve bilgisayar gücünü bir hizmet olarak satmak fikrimiz var” diyor.

Dünya Bitcoin Madenciliği Konusuna Geri Döndü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rus hükümeti ile olan bağlantılarına rağmen, Marinichev eleştirilerde de bulundu. Kremlin’in anlık mesajlaşma servisi olan Telegram’ı engellemeye çalışması bu konulardan birisi. Telegram hâlâ erişilebilir olmaya devam ettiği için çabalar boşuna gitti ancak şirket yakında kendi para birimini çıkaracağı zaman neler olacak bilinmiyor. Marinichev bu konuda, “IP adreslerini kara listeye alarak engellemek mümkün değil. Bu şekilde savaş devam edecek” dedi.

Bitcoin madenciliğindeki rekabet 2019’da bir kez daha alevlendi. Bitcoin’in inişli çıkışlı performansına rağmen, Bitcoin madenciliği konusuna ilgi artış göstermeye devam ediyor. Endüstrinin önde gelen madencilik firmalarından biri olan Bitmain, geçen hafta Teksas’taki yeni tesisini önümüzdeki yıllarda dünya çapında en güçlü hale getireceklerini açıkladı.Bu arada Rakip Bitcoin madenciliği firması Canaan Creative, bu hafta 400 milyon dolarlık ilk halka arz için başvuruda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x