Anasayfa Haberler Rusya'nın Bitcoin'e Duruşu Olumlu Yönde Değişti

Rusya’nın Bitcoin’e Duruşu Olumlu Yönde Değişti

Daha öncelerde Bitcoin ve kriptoparaların kullanımında, kullanıcıların dolandırıcılık ve finansal terörizm suçlamalarına maruz kalabileceğini belirten Rusya otoriteleri, Bitcoin’e karşı olan duruşunu olumlu yönde değiştirdi. Rusya Merkez Bankası, artık Bitcoin ve sanal para ile gerçekleştirilen işlemlere engel olmayacağını açıkladı.

Merkez Bankası başkan vekili Georgy Luntovsky, “Bu adımdan itibaren, bu para birimleri ile ilgili durumun nasıl gelişeceğini izlememiz gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Rusya, 2014 yılının başlarında ülke içerisinde geçerli paranın Ruble olduğunu, ve Bitcoin benzeri dijital para birimlerinin kullanılmasının yasal olmadığını belirtmişti. Bitcoin’in kullanımı, kullanıcılara sunduğu avantajlar ile birlikte gittikçe artarken; ülkelerin Bitcoin’e karşı duruşlarını olumlu yönde değiştirmesi de kullanıcıları cesaretlendiriyor.

Rusya Merkez Bankası başkan vekili, “Görünüşe bakılırsa, suçlular yeni olan herşeyi kullanıyorlar.” açıklaması ile,  tüm avantajlarına rağmen Bitcoin’in hâlâ uyuşturucu ve silah ticaretinde kullanıldığını belirtiyor.

Kaynak: online.wsj.com

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Kartal Yağız Akdil/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
69,062.517.16%