Yükleniyor...

Rusya’nın Hedefi, Kripto Para Düzenlemesini 2023’te Tamamlamak

Rusya'nın uluslararası ticarette kripto para kullanımı için gerekli olan düzenlemelerin 2023 yılına kadar tamamlayacağı belirtildi.

Rusya Kripto Para Duzenlemesini 2023e Kadar Tamamlayacak

Rusya’nın uluslararası ticarette kripto para kullanımı için gerekli olan düzenlemelerin 2023 yılına kadar tamamlayacağı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rusya için mevcut koşullarda kripto paralarla uluslararası ödemeler yapmanın bir mecburiyet olduğunu belirtti. Ancak, Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasında görüş ayrılıkları bulunuyordu.

Konu sıcaklığını korurken, dün Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, resmi olarak hükümete 19 Aralık 2022’ye kadar Rusya’daki kripto düzenlemesi konusunda fikir birliğine varması talimatını verdi. Günün geç saatlerinde de Maliye Bakanlığı Finansal İstikrar Dairesi Müdürü Ivan Chebeskov, kripto para kullanımını destekleyecek bir açıklama yaptı.

Rusya, Kripto Para Çalışmalarını Hızlandırıyor

Maliye Bakanlığı finansal istikrar dairesi müdürü Ivan Chebeskov, Rus haber ajansı Izvestia’ya 2023 gibi erken bir tarihte kripto para birimleri kullanarak sınır ötesi ticaretlere başlama olasılığı hakkında bilgi verdi. Devlet Duma Mali Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov da durumu doğruladı.

Merkez Bankası, Rusya Federasyonu’nda kripto para birimini bir ödeme aracı olarak yasallaştırmanın yanı sıra ülke içinde kripto borsalarına ve kripto borsalarına izin verilmesinden söz edilmediğini belirtti. Aynı zamanda, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’in verdiği talimat ile Maliye Bakanlığı ve Merkez Bakanlığı’nın ortak çalışmalara başlattığı da bildirildi.

kripto rusya

Duma ve diğer devlet makamlarından gelen açıklamalar, ülke içinde dijital para birimlerinin çıkarılması ve sınır ötesi kripto işlemleri için eksiksiz bir mevzuatın düzenlenmesi için koordineli bir politika geliştirildiğini doğruluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x