Yükleniyor...

Ryanair CEO’su: “Bitcoin’e Hiç Yatırım Yapmadım, Asla Yapmam”

Ryanair CEO'su Michael O'Leary, Bitcoin'den (BTC) "bir veba gibi" kaçınmanız gerektiğini söylüyor.

Ryanair CEOsu Bitcoine Hic Yatirim Yapmadim Asla Yapmam

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, Bitcoin’den (BTC) “bir veba gibi” kaçınmanız gerektiğini söylüyor.

Avrupalı ​​düşük maliyetli havayolu devi Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, geçtiğimiz günlerde The Sunday Times’a Bitcoin’e asla “bir sent” bile yatırım yapmayacağını söyledi ve bunu bir Ponzi planıyla karşılaştırdı:

“Asla ve asla Bitcoin’e bir sent yatırım yapmadım, ki bunun bir saadet zinciri ile eşdeğer olduğuna inanıyorum.”

Veba Gibi Kaçınmalı

İrlandalı milyarder ayrıca dünyanın en büyük kripto para biriminden “veba gibi” kaçınılmasını tavsiye etti:

“Sağduyuya sahip herkese bu yanlış hikayeyi görmezden gelmelerini ve bir veba gibi Bitcoin’den kaçınmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.”

O’Leary, yanlışlıkla Bitcoin Lifestyle adlı bir kripto para birimi dolandırıcılığının tanıtımına dahil olduktan sonra Bitcoin’e yönelik bu sert eleştirilerini iletmeye devam etti. “The Late Late Show” sunucusu Ryan Tubridy ile O’Leary’nin izleyicileri paralarını sahte projelere yatırmaya teşvik ettiği sahte bir röportaj, potansiyel yatırımcıları cezbetmek için çok sayıda yüksek trafikli web sitesinde yer alıyor.

Daha önce de bildirildiği üzere, “Top Gear” sunucusu Jeremy Clarkson’dan İngiliz aktör Daniel Craig’e kadar birçok tanınmış şahsiyetin ismi sosyal medyada dolandırıcıları tarafından istismar edildi.

Bitcoin Dolandırıcılığı

Sahte ünlüler tarafından onaylanan kripto para birimi reklamları büyük bir sorun olmaya devam ederken, Bitcoin’i veba ile karşılaştırmak biraz zor görünüyor.

Sonuçta, Bitcoin Lifestyle’ın bugün itibariyle 244 milyar dolarlık piyasa değeri olan yasal kripto para birimiyle hiçbir ilgisi yok ve O’Leary, ikisi arasındaki farkı anlatmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Bu da sahte demolar ile mucizevi yazılımlar sunan ve garantili multi-milyon getiri vaat eden Bitcoin Profit ve Bitcoin Evolution gibi çok yönlü bir aldatmaca.

Kaspersky tarafından hazırlanan bir makaleye göre kripto para birimleri, birçok farklı yöntemle dolandırıcılık amacıyla kullanılıyor. Bu yöntemlerden en dikkat çekiciler ise şu şekilde:

Sahte web siteleri: Sahte web siteleri en sık kullanılan dolandırıcılık yöntemlerinden birisi. Bu nedenle bir web sitesinde işlem yapmadan önce URL çubuğunda güvenlik sertifikası aramanız ve site hakkında araştırma yapmanız sizin adınıza iyi olacaktır.

Sahte mobil uygulamalar: Resmi olmayan mobil uygulamalardan uzak durmanızda fayda var.

E-postalar: Sahte e-postalar kullanılarak da sıklıkla dolandırıcılık yapılmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner