Yükleniyor...

Sadece Bir Günde Yüzde 115 Yapan Aelf (ELF) Günün Kazananı Oldu

Coinkolik'in daha önce bildirdiği üzere son günlerin popüler DeFi protokolü SushiSwap, gördüğü rallinin ardından likiditesinin büyük çoğunluğunu Ethereum'a taşıyarak Uniswap'tan ayrıldı.

sadece bir gunde yuzde 115 yapan aelf elf gunun kazanani oldu

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere son günlerin popüler DeFi protokolü SushiSwap, gördüğü rallinin ardından likiditesinin büyük çoğunluğunu Ethereum’a taşıyarak Uniswap’tan ayrıldı. Anonim yaratıcısı Chef Nomi’nin ‘çıkış aldatmacası’ olarak adlandırılan hareketi büyük tepki gördü ve SushiSwap’ın proje yönetimine Ftx CEO’su Sam Bankman-Fried getirildi.

SushiSwap’ta bunlar yaşanırken, kripto para piyasasında son günlerde çıkış yakalayan bir coin ses getirdi. Aelf (ELF) adlı coin, yalnızca iki günde %170 yaparak yatırımcılarını bir hayli memnun etti. Aelf ayrıca gün içinde piyasa değeri itibariyle 135. sıradan, 100. sıraya yükseldi.

Elf Yükselişinin Sebebi Ne?

Birçok trader ve yatırımcı, Elf konusunda yorum yaparken; önde gelen trader Crypto Michael da bu konuya değindi ve artışın arkasındaki nedeni belirtti.

“Tamam anlaşıldı, günün kazananı $ELF, çünkü SashimiSwap’ı çıkarıyorlar.

Kripto para piyasası gerçekten inanılmaz.”

Santiment ise attığı bir tweet’te ETH tabanlı token’ın trader’ların radarında olduğunu belirtti.

“Pek üzerinde durulmayan $ELF son 24 saatte trader’lara %87 oranında getiri getirdiğinden aniden radarlara girdi. Piyasa değeri itibari ile 132. sırada bulunan ETH tabanlı token, adres etkinliğinde 18 ayın en yüksek seviyesini yaşıyor ancak halen en çok konuşulan paralardan biri haline gelmemesi, hala gelişebilecek bir alan olduğu anlamına geliyor.”

Gözler Elf’te, SashimiSwap Piyasada

SushiSwap’ın yeni versiyonu olarak lanse edilen SashimiSwap, resmi olarak piyasaya sürüldü. 9 Eylül tarihinde ise protokol resmi olarak duyuruldu.

Popüler DeFi (merkeziyetsiz finans) protokolü Sushiswap için likidite geçişi devam ediyor. İlk havuz başarıyla taşındı. Geçtiğimiz hafta tüm dikkatleri üzerine çeken Uniswap çatalı Sushiswap’ın kilitli likiditesi taşınıyor.

DeFi izleme kaynağı Zippo’ya göre, Uniswap’tan Sushiswap’e taşınacak olan protokolde kilitli yaklaşık 830 milyon dolar var. Operasyona FTX’in CEO’su öncülük ediyor.

Uniswap’tan Ayrılan Likidite

Sushiswap, Uniswap’in bir çatalı olarak karşımıza çıkıyor ve bir yönetişim token’ı olarak piyasayı yönlendiriyor.

Son birkaç gün boyunca baş geliştirici anonim Chef Nomi tarafından yönetilen proje büyük zorluklar gördü, pazarın tüm geliştiricileri fonlarını terk etti ve fiyatı %50’ye kadar düşürdü.

Topluluk tarafından bu tarz bir girişim bir ‘çıkış dolandırıcılığı’ olarak kınandı ve böylece projenin yönetici kontrolü FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’e devredildi.

CEO’nun yaptığı ilk şeylerden biri, proje için genel bir planı onaylamak ve merkeziyetsiz yönetim ve daha fazla güvenlik sağlamak için, kontrolü bir grup insan tarafından kontrol edilen bir multisig cüzdanına aktarmaktı. Bu çoklu imzalı cüzdanın sahipleri topluluk tarafından oylandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x