Yükleniyor...

Sam Altman, Worldcoin İçin Fon Arıyor

OpenAI CEO’su Sam Altman, Worldcoin adlı güvenli bir küresel kripto para birimi oluşturmak için 100 milyon dolarlık fon sağlamayı amaçlıyor.

worldcoin

OpenAI CEO’su Sam Altman, Worldcoin adlı güvenli bir küresel kripto para birimi oluşturmak için 100 milyon dolarlık fon sağlamayı amaçlıyor. 

Konu hakkında bilgi sahibi kişilerin aktardığına göre, Worldcoin piyasaya sürülmeye hazırlanırken, Sam Altman’da fon toplamak için ileri görüşmelerde bulunuyor. Financial Times haberine göre Altman, 100 milyon doları mevcut ve yeni yatırımcılardan sağlamayı düşünüyor. Şirketin mevcut yatırımcıları arasında Khosla Ventures ve Andreessen Horowitz’in yanı sıra Reid Hoffman da yer alıyor. 

Worldcoin, Önümüzdeki Haftalarda Piyasaya Sürülecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Worldcoin, 2019 yılında Sam Altman ve Alex Blania tarafından kuruldu. Şirket, bu yılın başlarında Microsoft ile milyarlarca dolarlık bir anlaşma yapan OpenAI’ye göre düşük bir profil çizdi. 

Ancak yine de, kendi küresel para birimi olan Worldcoin’e ücretsiz erişim sağlamak için kullanılabilecek küresel bir kimlik sistemi oluşturmak için göz tarama teknolojisini kullanmak gibi büyük hedefleri bulunuyor. The Information tarafından hazırlanan rapora göre, firma özel token satışı yoluyla Mart 2022’de yatırımcılardan 100 milyon dolar topladı. 

Şirket, kullanıcıların kimliklerini iris biyometriği ile belirledikten sonra ücretsiz Worldcoin token alabileceklerini söyledi. 

Worldcoin, başta biyometrik taramanın gizlilik riskleri oluşturduğu gibi birçok eleştiri aldı. Ancak şirket tarafından yapılan açıklama, iris taramalarının saklanmayacağını ve cihazın kullanıcıların gözlerine zarar vermeyeceğini iddia etti. 

Beta sürümde faaliyet gösteren şirket, önümüzdeki altı hafta içinde blok zinciri protokolünü kullanıma sunmaya ve işlemleri kaydetmeye başlamaya hazırlanıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x