Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, 700 Milyon Dolarını Kaybetmek Üzere

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried (SBF), devam eden hukuksal süreçlerde dolandırıcılıktan suçlu bulunursa 700 milyon dolarlık varlığını kaybedecek.

Sam Bankman Fried 700 Milyon Dolarini Kaybetmek Uzere

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), devam eden hukuksal süreçlerde dolandırıcılıktan suçlu bulunursa 700 milyon dolarlık varlığını kaybedecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası FTX’in geçen sene yaşadığı iflas, tüm kripto sektörünü sarstı. Zorlu bir döneme giren kripto piyasası, binlerce mağduriyet ve onlarca iflas ile karşı karşıya kaldı. FTX’in bu yarattığı tahribatın ardından, Sam Bankman-Fried ve beraberindeki isimler hakkında soruşturma başlatıldı. Yakalanan SBF, devam eden hukuksal süreçlerin ortasında yer alıyor. Yeni mahkeme dosyalarına göre, hükümetin SBF’ye ait olan 700 milyon dolara el koyabileceği masada yer alıyor.

Sam Bankman-Fried, Suçlu Bulunursa 700 Milyon Dolarına El Konulacak

Geçtiğimiz gün dosyalanan mahkeme belgesine göre, ABD’de devam eden davalarda Sam Bankman-Fried (SBF) için işler yolunda gitmeyebilir. Belgede, mahkemenin SBF’yi dolandırıcılıktan ve manipülasyondan suçlu bulması halinde, SBF’ye ait olan 700 milyon dolarlık varlığa el konulacağı yer aldı.

ABD federal savcısı Damian Williams, hükümetin ayrıca SBF‘ye ait üç Binance hesabını da ele geçirmeye çalıştığını belirtti. SBF‘ye ait varlıkların çoğuna 4-19 Ocak tarihleri arasında el konulmuştu.

SBF‘nin el konulan varlıklarına bakıldığında, yaklaşık 550 milyon dolarlık Robinhood hisseleri ve Silvergate Bank‘ta bulunan 100 milyon dolar dikkat çekiyor. Diğer varlıkları da Farmington State Bank’ta 49.9 milyon dolar ve ED&F Man Capital Markets’ta 20.7 milyon dolar olarak belgelere işlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x