Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, FTX’in 400 Milyon Dolarını Kullandı

ABD'li savcılar, Sam Bankman-Fried'ın (SBF) FTX müşterilerinin 400 milyon dolarlık mevduatını kullanarak yatırımlar yaptığını iddia etti.

Sam Bankman Fried FTXin 400 Milyon Dolarini Kullandi

ABD’li savcılar, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) FTX müşterilerinin 400 milyon dolarlık mevduatını kullanarak yatırımlar yaptığını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasını sarsan FTX çöküşünün hukuksal ve finansal süreçleri devam ediyor. Kripto para borsasının yaşattığı tahribat, milyonlarca yatırımcının mağduriyet yaşamasına yol açtı. ABD’li federal savcılar, dava sürecinin bir parçası olarak SBF’yi mercek altına aldı. Son olarak savcıların ortaya attığı bir iddia gündeme geldi. Bu iddiaya göre SBF, yaptığı yatırımlarda kaynak olarak FTX müşterilerinin mevduatlarını kullandı.

Sam Bankman-Fried, FTX Müşterilerinin Varlıklarına El Attı

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), hakkında devam eden dolandırıcılık ve manipülasyon suçlamalarıyla mücadele ediyor.

ABD’li savcılar, SBF’nin risk sermayesi (VC) şirketi olan Modulo Capital’e yatırım yapmak için FTX borsasının mevduatlarını kullandığını iddia etti. Bu mevduatlar, FTX müşterilerinin yatırımlarından oluşuyor. Ayrıca, kullanılan mevduatların büyüklüğü ise 400 milyon doları buluyor.

Savcılar, Modulo Capital’in soruşturmada önemli bir parça haline geldiğini belirtti. Kripto para piyasasının zorlu günler geçirdiği dönemlerde Modulo, topladığı büyük yatırımlar ile dikkatleri üzerine çekmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x