Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Kongre Önünde Sanal Olarak İfade Verecek

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, yoğun programı ve güvenlik endişeleri sebebiyle Kongre önünde sanal olarak ifade verecek.

sam bankman fried 3

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yoğun programı ve güvenlik endişeleri sebebiyle Kongre önünde sanal olarak ifade verecek.

Paparazzilerle ilgili güvenlik endişeleri olan SBF, bu sebeple Washington D.C.’ye bizzat gelemeyeceğini açıkladı.

Sam Bankman-Fried İfade Verecek

Gözden düşen eski CEO, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Oldukça doluyum ve çok yakın zamana kadar ifade vermeyi planlanıyordum.
Güvenlik açısından şu anda hareket etmem ve seyahat etmem çok zor çünkü paparazzi etkisi son derece büyük”

SBF, FTX’in çöküşü ve dijital varlık endüstrisi için daha geniş etkileri hakkındaki ilk duruşması için Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde sanal olarak ifade verecek

SBF’nin bir zamanlar 32 milyar dolar değerinde olan kripto para borsası, geçtiğimiz ay iflas koruması başvurusunda bulundu.

SBF ilk olarak Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nden gelen duruşmaya katılma talebini reddetti. Eski CEO, çöküşle ilgili Kongre önünde ifade vermeden önce şirket içerisinde neler yaşandığını anlamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

SBF, FTX çöküşünden bu yana Bahamalar’dan ayrılmış değil. Ancak buna rağmen ABD’ye gittiği takdirde tutuklanacağını düşünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner