Yükleniyor...
Sponsored

Sam Bankman-Fried, Kripto Problemlerine Değindi

Kripto borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto düzenlemeleriyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Sam Bankman Fried Kripto Problemlerine Degindi

Kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto düzenlemeleriyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yıl kripto sektöründen3 milyar doların üzerinde hack saldırısı yaşandı ve bu, hackleme rekoru olarak belirlendi. Özellikle geçtiğimiz 2 ay içerisinde yoğun bir şekilde kripto saldırıları gerçekleştirildi. Sam Bankman-Fried da özellikle güvenlik konusunu öne çıkararak kripto düzenlemeleri ilgili düşüncelerini paylaştı.

Sam Bankman-Fried, Kripto Saldırılarını Azaltmayı Hedefliyor

Sam Bankman-Fried, saldırganlar için maksimum ödülü 5 milyon dolarla sınırlamak da dahil olmak üzere, sektörü rahatsız eden saldırı ve istismarların etkisini sınırlamak için bir çerçeve çizdi.

Dijital varlık borsası FTX’in kurucu ortağı Bankman-Fried, bir blog yazısında, bilgisayar korsanlarının bir protokolden aldıkları miktarın yüzde 5’ini veya 5 milyon doları (hangisi olursa olsun) elinde tuttuğu “5-5 standardı” olarak adlandırdığı bir durum önerisinde bulundu.

Diğer önemli koşullar ise müşterilerin bütünleştirilmesi gerektiği ve bilgisayar korsanının iyi niyetle hareket etmesi, tam olarak iş birliği yapmaya ve varlıkların çoğunu iade etmeye niyetli olması.

Chainalysis verilerine göre, bu ay şimdiye kadar 11 farklı saldırıda DeFi protokollerinden 800 milyon doların üzerinde kripto para çalındı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x