Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Kripto Regülasyonlarını Ele Aldı

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, kripto endüstrisinin federal düzenleyicilerle iletişim kurmakta harika bir iş çıkarmadığını söyledi.

sam bankman fried

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto endüstrisinin federal düzenleyicilerle iletişim kurmakta harika bir iş çıkarmadığını söyledi.

Bankman-Fried, buna karşın yeni dijital varlık kurallarının geleceğini ifade etti.

Sam Bankman-Fried, Regülasyonlar ile İlgili Konuştu

FTX CEO’su, kripto endüstrisinin federal yetkililer ile olan yetersiz iletişimine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Regülasyonlara tamamen katılıyoruz. Olmak zorunda ve olması gereken doğru şey de bu. Elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmayı çok isteriz.

Sektörümüzün bunu ifade etmekte her zaman iyi bir iş çıkarmadığını düşünüyorum. Niyet bu olsa da daha çok “s… git” gibi bir tavır takınıldı ve bu etkileşim kurmanın yapıcı bir yolu değildi”

Sam Bankman-Fried, Washington DC’deki Bipartisan Politika Merkezi’nde bir saat kadar kripto sektörü ile ilgili konuştu. Geniş kapsamlı bu söyleyişi Başkan Jason Grumet tarafından modere edildi.

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, bu ayın başlarında FTX gibi aracı kurum şeklinde faaliyet gösteren firmaların finansal sistem için oluşturabileceği potansiyel riskleri içeren bir rapor yayınladı. Yayınlanan bu rapor, milletvekillerini yeni kripto düzenlemelerini onaylamaya çağırıyordu.

FTX CEO’su, rapor hakkında gelen bir soruya şu yanıtı verdi.

“Açıkçası kripto sektöründeki birçok aktörün bununla nasıl başa çıkılacağına dair düşünmesi gerekiyor”

Sam Bankman-Fried, Hazine Bakanı Janet Yellen’ın başkanlık ettiği mali düzenleyicilerden oluşan komite FSOC’e hitap etme fırsatına sahip olsaydı, düzenlemeleri savunacağını ve mücadeleci eğilimlerden uzak duracağını dile getirdi.

Bankman-Fried, dijital varlıklar için yeni standartlar belirlemek ve tüketici korunmasını desteklemek için çok fazla potansiyel olduğunun da altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner