Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Mahkeme Belgelerine Göre Alameda’dan 3,3 Milyar Dolar Borç Aldı

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre Alameda Research'ten 3,3 milyar dolar borç aldı.

sam bankman fried 3

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre Alameda Research’ten 3,3 milyar dolar borç aldı.

Bilgiler, iflas başvurusu için mahkemeye sunulan belgelerde ortaya çıktı.

Sam Bankman-Fried, Gündem Olmayı Sürdürüyor

En büyük kripto para borsalarından FTX’in yaşadığı çöküş, tüm endüstrinin derin bir krize girmesine neden oldu. Şirketin eski CEO’su SBF, eleştirilerin en üst noktasında yer aldı.

Sam Bankman-Fried, endüstrinin ileriye dönük olarak en önemli isimlerinden birisi olarak görülüyordu. FTX kurucusu, mali açıdan problem yaşayan birçok kripto şirketinin kurtarılmasına yardım etmişti.

SBF’nin kamuoyundaki değerini düşüren en önemli konu, müşteri fonlarının kötüye kullanılmasına ilişkin ortaya çıkan raporlardı. Alameda Research’ün, FTX’in müşteri varlıklarını kullanarak riskli yatırımları finanse ettiği iddia ediliyordu.

Alameda’yı çevreleyen tartışmalarda, daha ilginç detaylar ortaya çıktı. Yapılan iflas başvurusuna göre SBF, Alameda Research’ten 3.3 milyar dolarlık bir kredi aldı.

Dosyalar, Alameda’nın SBF’ye 3,3 milyar dolarlık borç verdiğini açık bir biçimde ortaya koyuyor. Bu paranın hangi maksatla verildiği ise yanıtlanması gereken en önemli soru.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, FTX çöküşüyle ​​ilgili olarak Aralık ayında bir oturum düzenlemeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x