Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Önümüzdeki Hafta Mahkemeye Çıkarılacak

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, önümüzdeki hafta mahkemeye çıkarılacak.

sam bankman fried 12

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, önümüzdeki hafta mahkemeye çıkarılacak.

SBF’nin ABD Bölge Mahkemesi karşısındaki duruşması, 3 Ocak’ta gerçekleştirilecek.

Sam Bankman-Fried, Mahkemeye Çıkarılacak

Mahkeme belgelerine göre SBF, 3 Ocak’ta mahkemeye çıkarılacak. FTX’in eski CEO’su, dolandırıcılık ve kara para aklamayı kolaylaştırma gibi birçok farklı suçlamayla karşı karşıya.

SBF’nin ortakları Caroline Ellison ve Gary Wang, FTX ile ticaret şirketi Alameda Research arasındaki bağlantıya ilişkin savcılarla iş birliği yapma yoluna gitti. Bu durum, Sam Bankman-Fried’ın durumunu daha da sıkıntılı bir hale sokmuş gibi görünüyor.

SBF ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından açılan hukuki davalarla da karşı karşıya.

SBF, geçtiğimiz hafta Bahamalar’dan ABD’ye iade edildi ve 250 milyon dolarlık kefalet ücretinin ödenmesiyle serbest kaldı. FTX’in eski CEO’su şu anda ev hapsinde bulunuyor. Kripto sektörünün en büyük hayal kırıklıklarından birisi olan SBF, 111 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner