Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerini Vermek İstemiyor

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Robinhood'daki 450 milyon dolarlık hissesini korumak için dava açtı.

Sam Bankman Fried Robinhood Hisselerini Vermek Istemiyor

FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood‘daki 450 milyon dolarlık hissesini korumak için dava açtı.

FTX olayları ve Sam Bankman Fried (SBF), yeni yılda da gündemde yer edinmeye devam ediyor. Hukuksal süreçlerin ortasında kalan SBF, 115 seneye kadar hapis cezası ihtimaliyle yargılanıyor. Diğer taraftan hukukçular, SBF‘nin dolandırıcılık ve manipülasyon yaptığı konusunda hemfikir olmaya başladı. Ancak SBF tarafı, olayları yalanlamaya ve reddetmeye devam ediyor. Son olarak SBF, Robinhood‘daki 450 milyon dolarlık hissesine göz diken FTX borçlularına göz dağı verdi. SBF, hisselerin korunması için dava açtı.

Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisseleri için Dava Açtı

FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), hukuksal süreçlerle yoğun bir şekilde mücadele ediyor. Son olarak SBF, hisselerini korumak için harekete geçti.

Eski borsa patronu, Robinhood‘da yer alan hisselerini korumak için dava açtı. SBF, bu hisselerin kendisinin olduğunu ve iflas sürecindeki FTX şirketlerine ait olmadığını ileri sürdü.

FTX‘in kurucu ortağı SBF, FTX bünyesindeki borçlu şirketlerin, kendisine ait olduğunu düşündüğü hisselerin kontrolünü ele geçirmemesi için yoğun mesai harcıyor. Robinhood‘daki 450 milyon dolarlık hisse, iflas sürecindeki FTX‘in gözüne ilişmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x