Yükleniyor...

Samsung’dan Akıllı Telefonlarda Kripto Bilgi Güvenliğini Artıracak Hamle

Güney Koreli elektronik devi Samsung, kullanıcılarının kripto bilgilerinin daha iyi korunması için akıllı telefonlarının güvenlik altyapısında önemli bir geliştirme yapıldığını duyurdu.

Samsung Kripto Para Güvenliği

Güney Koreli elektronik devi Samsung, kullanıcılarının kripto bilgilerinin daha iyi korunması için akıllı telefonlarının güvenlik altyapısında önemli bir geliştirme yapıldığını duyurdu. Şirketin 25 Şubat’ta yayınladığı basın bültenine göre, akıllı telefonlarında depolanan verileri daha iyi korumak için tasarlanmış yeni bir Güvenli Bileşen (SE) geliştirildiği aktarıldı.

Samsung’un yeni SE’sinin akıllı telefonları için Common Criteria Evaluation Assurance (CC EAL) kriterleri ile uyumlu anahtar teslim güvenlik çözümü olduğunu belirtiyor. Basın bülteninde sunulan bilgilere göre, yeni SE, herhangi bir akıllı telefona kurulabilecek en yüksek güvenlik seviyesinde koruma sunan donanım konumunda.

Basın bülteninde bu konuda şunlar ifade ediliyor:

Samsung’un yeni anahtar teslim çözümü, kullanıcıların yerleşik Universal Flash Storage (eUFS) gibi tipik mobil bellekten ayrı olarak pin numaraları, şifreler ve hatta kripto para birimi bilgileri gibi gizli ve şifrelenmiş verileri güvenli bir şekilde saklayan, kurcalamaya karşı dayanıklı özel bir kasa görevi görmektedir.

Akıllı telefonlar, her geçen gün kripto para cüzdanı parolaları ve yedekleyici anahtar kelime gibi hassas finansal verilerin daha fazla tutulduğu iletişim cihazlarına dönüşüyor ve Samsung, güvenlik protokollerinin gelişmesi gerektiğini ve bu nedenle yeni bir SE oluşturma kararı aldıklarını belirtiyor.

Basın bülteninin bir parçası olarak Samsung, yeni güvenlik protokollerinin lazer saldırıları, güç sorunları ve çeşitli tersine mühendislik teknikleri gibi saldırı şekillerine karşı koruma sağladığının altını çiziyor.

Yeni donanım bazında güvenlik çözümü olan SE, Galaxy S20 serisinde yer alıyor. S10 serisi gibi yeni amiral gemisi S20 serisi de yerleşik kripto para cüzdanıyla geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner