Yükleniyor...

Samsung ile Birlikte 7 Şirket, Kripto Borsası Kurmak İçin Harekete Geçti

Samsung ile birlikte 7 Güney Kore merkezli şirket, kendi kripto para borsalarının temelini atıyor.

samsung 2

Samsung ile birlikte 7 Güney Kore merkezli şirket, kendi kripto para borsalarının temelini atıyor.

Şirketler, dijitala varlık borsası kurmak için başvuruda bulundu.

Şirketler arasında yalnızca Samsung Securities ve Mirae Asset Securities şirketlerinin ismine yer verildi. NewPim’in haberine göre Mirae, Mirae Consulting bünyesinde kripto para ve NFT’ler için teknik personel yetiştiren bir yan kuruluş kurarken, Samsung ise blockchain tabanlı varlıklar pazarına nasıl girileceğini araştırmaya başladı. Aynı gazete daha önce Samsung’un kripto ticaret platformu için personel bulmada zorluk yaşadığını vurgulamıştı.

Mayıs ayında göreve başlayan Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol, kripto sektörüne dostça davranmaya ve yeni projeler geliştirmeye söz vermişti. Bununla birlikte Terra platformunun çöküşü, Güney Koreli yetkililerin alarma geçmesine sebep olmuştu. Yetkililer bazı kripto para borsalarına baskınlar düzenledi.

NewsPim, geleneksel firmaların kriptoya girmek istemesinin Suk-Yeol’ün düzenlemeleri gevşetmesiyle paralel bir biçimde geliştiğini ifade etti.

Güney Kore’nin eski başkanı Moon Jae-In yönetimide yetkililer, sektörü düzenlemek için faaliyet gösteriyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner