Yükleniyor...

Samsung Türkiye, Dijital Sanat Alanında Bir İlki Gerçekleştiriyor

Samsung Türkiye, 11 ilde ve 26 farklı lokasyondaki dijital sanat sergisi dART Platformu ile bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Samsung Turkiye Dijital Sanat Alaninda Bir Ilki Gerceklestiriyor

Samsung Türkiye, 11 ilde ve 26 farklı lokasyondaki dijital sanat sergisi dART Platformu ile bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Dijital sanat gelişimine desteklerini tüm gücüyle sürdüren Samsung, kurucusu olduğu dART Dijital Sanat Platformu ile bir ilki daha gerçekleştirecek. dART Platformu, Türkiye’nin farklı illerinde eş zamanlı olarak dijital sanat sergisiyle hayata geçecek. Samsung, Türkiye’de dijital sanata ve NFT teknolojilerine ilgi duyan herkese açık bir platform ile hizmetini sunuyor.

Samsung Türkiye, dART Platformu ile Dikkat Çekiyor

Samsung Türkiye, Türkiye’nin birçok şehrinde dijital sanatı insanlar ile buluşturacak. dART Platformu ile sanatı yaymayı amaçlayan teknoloji şirketi, Forum İstanbul AVM‘deki Samsung Mağazasında ziyarete açılan ilk dijital sanat sergisi için lansman gerçekleştirdi.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve farklı bölgelerinde eş zamanlı gerçekleştirilecek dijital sergi, 12 Ocak ile 12 Şubat tarihleri arasında herkese açık olacak.

Samsung Turkiye dART Platformu ile Dikkat Cekiyor

Sergi eş zamanlı olarak, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Kayseri, Trabzon, Gaziantep, Muğla (Bodrum), Hatay ve Antalya‘da gerçekleşecek. Ayrıca bu sergide, Türkiye’nin bu alanda önde gelen isimlerin eserleri de yer alacak. Barış Kabalak, Berk Kaan Kaya, Berk Kır, Fuat Değirmenci, Hakan Yılmaz, Hilal Özdemir, Uğur Acil ve Yonca Karakaş’ın toplam 9 adet eseri sanatseverler ile buluşturulacak. Bu eserler, dART Platformu web sitesinde de yayınlanacak.

Samsung Türkiye, Dijital Sanatın Oluşumuna ve Sergilenmesine Katkı Sunuyor

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Sibel Hür, dART Platformu hakkında açıklamalarda bulundu.

dART Platformu ile dijital sergilerin hayata geçmesinden mutluluk duyan Hür, şunları söyledi;

“Samsung olarak, dijital sanatın Türkiye’deki gelişimine katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz dART Dijital Sanat Platformu’ndaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Türkiye’deki genç sanatçıları ve dijital sanatı desteklemek amacıyla çıktığımız bu yolda, platformumuz çatısı altındaki sergilerle, dijital sanatı Türkiye’nin farklı illerine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, dART Uzman Kurulu Üyelerimiz Devrim Danyal ve Hakan Yılmaz’ın yanı sıra Dijital Sanatlar Küratörümüz Esra Özkan’ın katılımları ile Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen dijital sanat sergisini 12 Ocak itibarıyla ziyarete açtık. Aynı zamanda, 11 ildeki seçili mağazalarımızda Samsung Frame TV ve Galaxy Tab S8 cihazlarımızla dijital sanatın sergilenmesi ve oluşturulması için önemli bir rol de üstleniyoruz. Samsung olarak, dijital sanatın herkes tarafından deneyimlenmesine öncülük ediyor, son teknoloji cihazlarımız ile bu eserlerin oluşturulmasına imkan sunuyoruz.” 

samsung turkiye dijital sanat
Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Sibel Hür

dART Dijital Sanat Platformu Uzman Kurulu Üyesi Devrim Danyal, teknolojinin geliştiği bu dönemde dijital sanatın önemine değindi. Danyal, hayatların ekranlara döndüğü günlerde, boyutları daha da genişlettiklerini dile getirdi.

Ayrıca Danyal, “Samsung tarafından hayata geçirilen dART Dijital Sanat Platformu’nun Türkiye çapında böylesi geniş kapsamlı bir dijital sanat sergisini sunması büyük önem taşıyor.” dedi. Danyal, böyle bir aktivitenin içinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dijital sanat ve dART Platformu, birçok sanatseverin radarına girmeyi başardı. Dijital sanatın yeni bir dönem başlattığına değinen dART Dijital Sanat Platformu Uzman Kurulu Üyesi Hakan Yılmaz, şunları söyledi;

“Dijital sanat deneysel bir sanat alanı olmaktan çıktı. Gördüğünüz gibi artık evlerimize, iş yerlerine ve her yere taşınıyor. Samsung öncülüğünde böylesi önemli bir dijital serginin hayata geçirilmesi ise beni ayrıca çok mutlu etti. Bu vesileyle dijital sanatın ülkemizdeki yolculuğuna katkı sunmaktan ve dART Uzman Kurulu üyeleri arasında bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum”

dART Platformu, Kuruluşundan Bu Yana 5 Milyon Ziyaret Aldı

Geçtiğimiz Mayıs ayında hayata geçen dART Platformu, o günden bu yana yaklaşık 5 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

Sanatseverlerin gösterdiği yoğun ilgi, platformun giderek daha da büyümesine yol açtı. Bu konuya değinen Dijital Sanatlar Küratörü Esra Özkan, “Platformumuzun giderek büyüyen yapısı ve kapsamıyla, dijital sanatın daha geniş kitlelere yayılması ve gelişmesine katkı sunmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Özkan, platform kapsamında Türkiye’nin önde gelen dijital sanatçılarını ziyaret edeceklerinin de altını çizdi. Özkan, platformu dijital sanat ile ilgilenen gençler ile buluşturmak istediklerini belirtti.

Özkan, ayrıca şunları söyledi;

“YouTube sohbet serileri ile yaşayan ve sürekli güncellenen bir bilgi kaynağı olacak platformumuz, sanatçılar ve mekanları bir araya getirerek eserlerin sergilenmesi için de ortam sunacak. Teknoloji ve sanatı bir araya getiren yenilikçi bir bakış açısıyla genç sanatçıları ve dijital sanata gönül vermiş herkesi bir araya getirmeye, eserlerin sergilenmesi için ortam sunmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’deki dijital sanata ve sanatçılara katkı sunmak için ortaya çıkan platform, uzman kadrosuyla çalışmalarına devam ediyor. Platform kapsamında, üniversiteler ile de iş birlikleri gerçekleştiriliyor.

Dijital sanat ve NFT sözlüğüne varan hizmetleriyle dART Platformu, yaklaşık 5 milyon ziyaretçinin erişimiyle ön plana çıktı. Bu kapsamda platform, 5.5 milyonu aşkın gösterim ve 5 milyona yakın izlenme performansı gösterdi.

Ayrıca, önümüzdeki dönemde önde gelen dijital sanatçılara yönelik stüdyo ziyaretleri ve dART Talks isimli YouTube sohbet serileri de sunulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner