Yükleniyor...

Samsung Uygulama Sorunlarını Çözmek İçin Metaverse’ten Yararlanacak, Metaverse Ürünleri Piyasaya Sürecek

Teknoloji devi Samsung, uygulama sorunlarını çözmek için metaverse'ten yararlanmayı ve metaverse ürünleri geliştirmeyi planlıyor.

samsung uygulama sorunlarini cozmek icin metaverseten yararlanacak metaverse urunleri gelistirecek 5

Teknoloji devi Samsung, uygulama sorunlarını çözmek için metaverse’ten yararlanmayı ve metaverse ürünleri geliştirmeyi planlıyor.

Güney Koreli gazete Hankyung’un bir haberine göre Samsung, metaverse alanında adımlarını sıklaştırmayı düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan kurul toplantısında açıklanan karara göre şirket, çoklu birleşme ve satın almalar yapmak, yapay zeka alanına girmek ve 5G telekomünikasyon teknolojisini ve robot üretimi gerçekleştirmek istiyor. Söz konusu karar ise, Galaxy S22 telefonlardaki oyun performansı sorunu ile şirketin hisselerinde gerçekleşen düşüşün ardından geldi. Düşüşün nedeni olarak şirketin bu alanlardaki eksikliği dile getirirken teknoloji devi, söz konusu sorun üzerine giderek metaverse, yapay zeka (AI) ve robotlar aracılığıyla bu sorunları çözmeyi planlıyor.

Metaverse Ürünü Geliyor

Şubat ayı sonunda gerçekleşen Barselona Mobil Dünya Kongresi sırasında Başkan Yardımcısı Han, şirketin bir metaverse ürünü piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. Ancak ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi vermedi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x