Samsung ve Kore Bankası, CBDC İçin Anlaşma İmzaladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Samsung ve Kore Bankası, CBDC İçin Anlaşma İmzaladı

Samsung, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için bir ekosistem geliştirmek üzere Kore Bankası (BOK) ile ortak araştırma yürütecek.

samsung uygulama sorunlarini cozmek icin metaverseten yararlanacak metaverse urunleri gelistirecek 5

Samsung, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için bir ekosistem geliştirmek üzere Kore Bankası (BOK) ile ortak araştırma yürütecek. 

Taraflar, Samsung’un Gyeonggi Eyaleti, Suwon’daki genel merkezinde ortak bir anlaşma imzaladı. Şirket geçen yıl BOK liderliğinde CBDC projesine katılmıştı. O zamanlar, hem gönderenin hem de alıcının işlem cihazları internete bağlı olmadığında bile yakın alan iletişimi (NFC) yoluyla cihazdan cihaza transferler ve ödemeler sağlayan çevrimdışı CBDC teknolojisini geliştirdi. 

Şirketler Daha Önce Başka Ortaklıklar da Sağlamıştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Samsung ve Kore Bankası arasında gerçekleşen bir önceki anlaşma, kullanıcıların ağ bağlantısının olmadığı uzak bölgelerde bile kredi kartı ve nakit olmadan Samsung mobil cihazlarıyla işlem yapmasına olanak sağlıyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Samsung: “Bu teknolojiye dayanarak her iki taraf, şirketin Galaxy akıllı telefonlarını ve saatlerini kullanarak çevrimdışı ödemelerle ilişkili güvenlik risklerini en aza indirmek ve afet durumlarında ağ bağlantısını desteklemeyen ödemeleri sağlamak için araştırmaya devam etmeyi planlıyor” dedi. 

Kore Bankası Kıdemli Başkan Yardımcısı Lee Seung-heon ise şu ifadelere yer verdi: “Samsung Electronics ile bir merkez bankası için ilk çevrimdışı CBDC teknolojisini geliştirdiğimiz için çok mutluyuz. İş birliği sayesinde, Kore’nin küresel merkez bankaları tarafından aktif olarak araştırılan çevrimdışı CBDC teknolojisinde liderliğini sürdürmesini dört gözle bekliyoruz.” 

Konu ile ilgili yorum yapan Samsung’un Mobile eXperience (MX) bölümü Ar-Ge ofisi başkanı ve başkan yardımcısı Choi Won-joon: “BOK ile işbirliği, Samsung’un gelişmiş güvenlik teknolojisini dijital para birimi alanına uygulamamıza izin verdi. İş birliğimize dayanarak, Kore’de küresel olarak çevrimdışı CBDC teknolojisinin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlamayı umuyoruz” ifadelerini kullandı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x