Yükleniyor...

Sandbox CEO’sunun Twitter’ı Hack’lendi

Sandbox CEO'sunun Twitter'ı sözde bir airdrop dolandırıcılığını desteklemek adına hack'lendi.

sandbox

Sandbox CEO’sunun Twitter’ı sözde bir airdrop dolandırıcılığını desteklemek adına hack’lendi.

Sandbox CEO’su Arthur Madrid’in Twitter hesabı dolandırıcılık adına kullanılmak üzere hack’lendi. Olayın anlaşılmasının ardından CEO hesabını geri aldı.

Sandbox CEO’su Hack’lenen Twitter Hesabını Geri Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Sandbox‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Madrid, hesabı kurtardıktan sonra bir gönderi yayımladı. Madrid, 26 Mayıs’ta bir Twitter hesabının hack’lenmesinin kurbanı oldu. Saldırganın Madrid’in hesabını sahte bir “airdrop” kimlik avı dolandırıcılığını desteklemek için kullandığı iddia edildi.

sandbox

Madrid gönderisinde, Sandbox kullanıcılarını airdrop veya URL’yi tanıtan ve aldatmaca görünen herhangi bir bağlantıya asla tıklamamaları gerektiği konusunda uyardı.

Madrid’in gönderisinden dört saat önce The Sandbox‘ın resmi Twitter hesabı, bir dolandırıcının hesabın kontrolünü ele geçirdiği ve “sahte bir SAND token’ı için bir dolandırıcılık/kimlik avı bağlantısı” tanıttığı konusunda da uyarıda bulundu.

Tweet, bir SAND token airdrop reklamı yapan ve kullanıcıları hak sahibi olmaya teşvik eden, kullanıcıları resmi olandan farklı bir URL’ye sahip bir web sitesine yönlendiren, iddia edilen dolandırıcılık gönderisinin bir ekran görüntüsünü içeriyordu.

Sandbox ekibi, bu olayın gerçekleşmesinin ardından sitenin kapatılması için çalışmalara başlandığını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x