Yükleniyor...

Şanssız Kişi 194 Dolarlık Bitcoin Transferi İçin 47 Bin Dolar Ödedi

Dün anormal derecede pahalı bir Bitcoin işlemi gerçekleşti.

sanssiz kisi 194 folarlik bitcoin transferi icin 47 bin dolar odedi

Dün anormal derecede pahalı bir Bitcoin işlemi gerçekleşti. Blockchain.com’a göre, bir kullanıcı 657535 blok yüksekliğinde olan 194 dolarlık Bitcoin’i taşımak için 47.419 dolarlık bir ücret ödedi.

Oldukça Nadir Bir İşlem

“Goose egg” olarak adlandırılan bu tür işlemler aslında blokzincirinin başlangıcından beri var. Ancak sık gerçekleşen bir durum değil.

Bu tür yüksek ücretlerin en olası açıklaması, fat-finger olarak adlandırılan bir hatadır. Kullanıcı, ücret alanına satmayı düşündüğü tutarı girmiştir.

Nisan 2016’da, yaklaşık 291 BTC’ye karşılık gelen 47 bin dolarlık bir Bitcoin transferi 1.78 dolar gibi son derece cüzi bir miktar ile gerçekleşmişti. Bu Ağustos ayında kripto topluluğu, multi-milyonluk komisyon ücretli gizemli Ethereum işlemleriyle şaşkına dönmüştü. Söz konusu işlem, bazılarında haksız kazançları aklama amacıyla yapıldığı şüphesi uyandırdı.

Bitcoin Ücretleri Düşüyor

Blockstream CSO’su Samson Mow, Bitcoin Cash taraftarı Roger Ver’e bu yüksek ücretli işleme kendine Bitcoin ücretlerini azarlama fırsatı vereceğini şaka yollu bir biçimde ima etti. Ver, dün Bitcoin yatırımcılarını kripto paranın nakit olması gerektiğini fark edemedikleri için eleştirmişti.

Aslında Bitcoin ortalama işlem ücreti, Bitcoin 31 Ekim’de 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13.157 dolara ulaştığından bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor.

15 Kasım’da, Bitcoin’in 18.000 doların üzerindeki rallisi sırasında biraz yükselmeden hemen önce sadece 2.688 dolardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x