Yükleniyor...

Santiment, Bitcoin (BTC) ile Hisse Senetleri Arasındaki Korelasyonun Yüksek Olduğunu Açıkladı! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Veri analiz şirketi Santiment, şu anda Bitcoin ile geleneksel borsa arasındaki korelasyonunun yüksek olduğunu tweet’ledi.

santiment bitcoin btc ile hisse senetleri arasindaki korelasyonun yuksek oldugunu acikladi peki bu ne anlama geliyor

Veri analiz şirketi Santiment, şu anda Bitcoin ile geleneksel borsa arasındaki korelasyonunun yüksek olduğunu tweet’ledi. Bu, lider kripto para biriminin 58.000 dolarlık zirvesinden gerilediği ve şimdi 47.300 dolar bölgesinden yükselmek için çaba sarf ettiği düzeltme ile aynı zamana denk geldi.

Bitcoin, Hisse Senetleri ile Negatif Bir Korelasyona İhtiyaç Duyar

Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki korelasyonun pozitif olduğunu söyleyen Santiment analistleri, Bitcoin’in yükseldiği Aralık ayında negatif bir korelasyona sahip olduğunu hatırlattı.

O dönem, lider kripto para birimi 19.100 dolar seviyesinden yükselmeye başladı ve 20.000 dolara ulaşarak 2017 zirvesini geride bıraktı. Bitcoin 4 Ocak’ta 34.227 dolar seviyesini aştı. 10 Ocak’ta 40.883 dolara ulaştı ve birbiri ardına rekorlar kırmaya devam etti. Bitcoin’in son zirvesi, 58.000 dolar ile belirlendi ve ardından BTC’nin şu anda yaklaşık 10.000 dolar daha düşük seviyeden işlem görmesine neden olan düzeltme başladı.

Borsalardaki Bitcoin Çıkışı Artıyor

Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, mevcut Bitcoin düzeltmesine rağmen, kullanıcıların ve finans kurumlarının Bitcoin’i dipten satın almaya ve borsalardan soğuk cüzdanlarına çekmeye devam ettiğini söyledi.

Bir Glassnode grafiği paylaşan analist, alım satım platformlarından Bitcoin çıkışının yüksek olduğuna dikkat çekti.

Glassnode’a göre, Coinbase ve diğer kripto para borsalarından büyük çekim işlemleri gerçekleştirilirken, Binance’deki Bitcoin miktarı Mart 2020’den bu yana %38 arttı ve artmaya da devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x