Yükleniyor...

Santiment’e Göre Balinalar Bu 3 Altcoin’in Performansı Üzerinde Oldukça Etkili

Kripto analiz firması Santiment, balinaların üç altcoin'in performansı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söylüyor.

altcoin balina

Kripto analiz firması Santiment, balinaların üç altcoin’in performansı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söylüyor.

Yeni bir raporda Santiment, büyük miktarlarda Aave (AAVE), Kyber Network (KNC) ve 0x Protocol’ün (ZRX) bu hafta borsalara gönderildiğini ve büyük olasılıkla yüksek volatilite ve büyük satışları tetiklediğini gözlemledi.

Bir kripto balinası altcoin’leri bir borsaya gönderdiğinde, trader’lar genellikle bireyin borsadaki varlıklarını satmaya hazırlanıyor olabileceğinden endişelenir.

Önceki gün bir Aave sahibi, bir borsaya 305 milyon dolar değerinde 828.600 token gönderdi ve hareket henüz fiyatta büyük bir düşüş başlatmamış olsa da, Santiment transferin Aave’nin daha da düşmesine neden olabileceğinden şüpheleniyor.

Santiment, yaklaşık 26 milyon dolar değerinde 13 milyon KNC tokeni dahil olmak üzere bu Pazartesi günü borsa adresleri arasında önemli miktarda KNC token’ının taşındığını tespit etti. Firmaya göre, KNC, varlığın fiyatında “tahmin edilebileceği üzere” ani bir düşüşten önce gerçekleşen döviz girişlerinde bir artış ve zincir içi hacimde genel bir artış gördü.

knc

Santiment, balinaların 0x’in yukarı tırmanışını da bozduğunu söylüyor. Firma, varlığın piyasada 3,5 yılda tanık olduğu en büyük USD işleminde, bir döviz adresine 44 milyon dolar değerinde 28 milyon ZRX gönderildiğini bildirdi.

Santiment, varlığın fiyat hareketinin transferin gerçekleşmesinden bu yana nispeten değişken olduğunu vurguladı.

zrx

Santiment, bu haftanın başlarında, firmanın belirli bir varlık için döviz girişlerindeki artışın güvenilir bir düşüş göstergesi olup olmadığını keşfetmek için en az 1 milyon dolarlık piyasa değeri ile 1000 varlığın fiyat hareketlerini izlediği bir çalışma yayınladı.

Çalışmayla, kripto para birimi veya token için döviz girişlerinde büyük bir artıştan sonra kripto varlıklarının ortalama %5 oranında düştüğünü bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner