Yükleniyor...

Santiment’e Göre Balinalar, Ethereum (ETH) Biriktirmeye Devam Ediyor

Analitik firması Santiment'e göre var olan en büyük Ethereum (ETH) balinaları, varlığın fiyatı düşüş göstermeye devam ederken ETH biriktirmeye devam ediyor.

eth

Analitik firması Santiment’e göre var olan en büyük Ethereum (ETH) balinaları, varlığın fiyatı düşüş göstermeye devam ederken ETH biriktirmeye devam ediyor.

Kripto analitik firması Santiment, en büyük 10 Ethereum adresinin, varlığın ATH seviyesinde ulaştığı Mayıs ortasında toplam Ethereum arzının %18.46’sına sahipken 13 Temmuz 2021 tarihine gelindiğinde ise toplam arzın %20.58’ine sahip olduğunu belirtiyor.

Santiment’e göre bu Mayıs 2017’den bu yana en yüksek Ethereum sahiplik yüzdesine işaret ediyor.

santiment 2

Firma, yapılan Ethereum birikimlerinin, varlığın fiyatının toparlanması için iyi bir işaret olduğunu belirtiyor.

“Bu grafik fiyatlar ATH seviyesinden %50 oranında düşerken, en büyük Ethereum sahiplerinin biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu da fiyatların bir noktada toparlanabileceğine ve düzeleceğine dair bir güven işareti”

Santiment ayrıca madencilerin bakiyelerinin, geçtiğimiz ay istikrarlı bir şekilde yükseldiğini ve ağa güç veren kişilerin satış yapmaya meyilli olmadığının bir işareti olduğunu belirtiyor.

Ethereum, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 1,891 dolar üzerinden işlem görüyor.

Santiment, varlığın 1,800 doların üzerinde kaldığı takdirde, direnç seviyesini 2,200 dolarda test etme şansına sahip olacağını ifade ediyor.

“Ethereum’un fiyat hareketi, şu anda çok önemli bir desteğe bağlı olarak düşüş eğilimi etrafında dolaşmaya devam ediyor. Boğaların yakın zamanda devreye girmesi gerekiyor. Aksi takdirde ayılar düşüş eğiliminin sürmesini sağlayacak.

Zincir içi ölçümler bazı olumlu işaretler gösteriyor ancak dibe vurup vurmadığımızı söylemek için henüz çok erken”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x