Yükleniyor...

Satoshi Dosyası: Gerçek Bitcoin Yaratıcısı Şu Anda Hapiste Mi?

Satoshi Nakamoto'nun kim olduğuna dair bitmek bilmeyen arayış, her gün yeni bir haberin gündeme gelmesi ile sonuçlanıyor.

satoshi nakamoto kim

Satoshi Nakamoto’nun kim olduğuna dair bitmek bilmeyen arayış, her gün yeni bir haberin gündeme gelmesi ile sonuçlanıyor.

Anonim Bitcoin yaratıcısının kimliği hakkında bugüne kadar ortaya atılan en çılgın teorilerden biri; Satoshi’nin ünlü bir uyuşturucu ve ateşli silah satıcısı olan Paul Calder Le Roux olduğuna dair iddiadır.

Bu iddiaya göre Nakamoto yakalanmadan önce, para aklama aracı olarak kripto para birimlerini oluşturdu.

Yıllarını bir suç dehası olan Le Roux’u aramaya adayan Evan Ratliff, bu iki kişi arasında bir bağlantı kurulabileceğini söyledi.

Uzun bir araştırmadan sonra Ratliff, bahse konu olan iki kişinin de teknik yeteneklerinde ve yazma stillerinde benzerlikler olduğu sonucuna vardı. Ancak sonuç itibariyle Le Roux’u Nakamoto kimliğine bağlayan herhangi bir fiziksel kanıt bulunamadı.

Ratliff, Le Roux’un e-posta hesaplarını Satoshi’nin tercih ettiği iletişim yöntemlerine bağlayan hiçbir kanıt bulamadığını ve IP adreslerinin hiçbirinin Bitcoin’i oluşturan bir kişi ya da gruba bağlı görünmediğini söyledi.

Sonuç olarak gerçek Satoshi Nakamoto, ilk Bitcoin bloğunun adresiyle bir mesaj imzalayarak kimliğini kanıtlayabilir. O zamana kadar, “gerçek Satoshi” ile ilgili iddiaların kanıtlanması imkansızdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner