Anasayfa Bitcoin Haberleri Satoshi Dosyası: Gerçek Bitcoin Yaratıcısı Şu Anda Hapiste Mi?

Satoshi Dosyası: Gerçek Bitcoin Yaratıcısı Şu Anda Hapiste Mi?

ABONE OL:google-news

Satoshi Nakamoto’nun kim olduğuna dair bitmek bilmeyen arayış, her gün yeni bir haberin gündeme gelmesi ile sonuçlanıyor.

Anonim Bitcoin yaratıcısının kimliği hakkında bugüne kadar ortaya atılan en çılgın teorilerden biri; Satoshi’nin ünlü bir uyuşturucu ve ateşli silah satıcısı olan Paul Calder Le Roux olduğuna dair iddiadır.

Bu iddiaya göre Nakamoto yakalanmadan önce, para aklama aracı olarak kripto para birimlerini oluşturdu.

Yıllarını bir suç dehası olan Le Roux’u aramaya adayan Evan Ratliff, bu iki kişi arasında bir bağlantı kurulabileceğini söyledi.

Uzun bir araştırmadan sonra Ratliff, bahse konu olan iki kişinin de teknik yeteneklerinde ve yazma stillerinde benzerlikler olduğu sonucuna vardı. Ancak sonuç itibariyle Le Roux’u Nakamoto kimliğine bağlayan herhangi bir fiziksel kanıt bulunamadı.

Ratliff, Le Roux’un e-posta hesaplarını Satoshi’nin tercih ettiği iletişim yöntemlerine bağlayan hiçbir kanıt bulamadığını ve IP adreslerinin hiçbirinin Bitcoin’i oluşturan bir kişi ya da gruba bağlı görünmediğini söyledi.

Sonuç olarak gerçek Satoshi Nakamoto, ilk Bitcoin bloğunun adresiyle bir mesaj imzalayarak kimliğini kanıtlayabilir. O zamana kadar, “gerçek Satoshi” ile ilgili iddiaların kanıtlanması imkansızdır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

920BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,542TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar