Yükleniyor...

Satoshi Nakamoto BCH Hashrate’inin %40’dan Fazlasını Kontrol Ediyor!

Geçtiğimiz hafta boyunca kendisini "Satoshi Nakamoto" olarak adlandıran gizemli bir madenci büyük çapta madencilik yapıyor.

Bitcoin Cash BCH Hashrate

Geçtiğimiz hafta boyunca kendisini “Satoshi Nakamoto” olarak adlandıran gizemli bir madenci büyük çapta madencilik yapıyor. Hedefinde ise Bitcoin Cash var.

Bitcoin kurucusunun adı kötü oyuncular veya en azından şüpheli girişimciler tarafından sevilerek kullanılıyor. Coin Dance’ın verilerine göre, Satoshi Nakamoto ismini kullanan gizemli bir madenci Bitcoin Cash hashrate’in neredeyse %40’ını kontrol ediyor. Geçen hafta bu rakam %35 düzeylerindeydi.

Birçok Reddit kullanıcısı, bunun, geçen yıl Kasım ayında Bitcoin SV’nin Bitcoin Cash zincirinden çıkmasına neden olan hash savaşların devam etmesine neden olabileceğine inanıyor. Bazı Reddit kullanıcıları BCH’da agresif bir şekilde madencilik yapan Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin SV lideri Craig Wright olduğunu varsayıyor.

“Satoshi Nakamoto” BCH Ağına Hakim

Yaklaşık bir hafta önce “Satoshi Nakamoto” takma adı altında çalışan bir madenci, ağın hashrate’inin %35’ini kapmak için Bitcoin Cash’i incelemeye başladı. Bu haftanın başlarında, Satoshi ağın %44’ünü kontrol etmeye başladı.

Bir madenci herhangi bir Blockchain’deki hashrate’in çoğunluğunun kontrolünü ele geçirdiğinde (%51) çifte harcama saldırılarına başlayabilir. Reddit kullanıcısı money78 bir ekran görüntüsü paylaştı ve BCH topluluğunun “Satoshi Nakamoto”nun kontrolündeki BCH hashrate’inin yüzdesi hakkında uyardı.

Bitcoin Cash %51 Saldırısı

Bazı Reddit kullanıcıları birtakım teorileri öne sürdü. Tahmin edileceği üzere madencinin Bitcoin Cash’i tehlikeye atarak fiyatını düşürmeyi hedeflediği teorisi öne çıkıyor. Geçen hafta “Boom Boom Boom” adlı başka bir madenci ağın hashrate’inin kontrolünü ele geçirmek için madenciliğe başlamış ve ortadan kaybolmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x