Yükleniyor...

Satoshi Nakamoto’ya Ait Olduğu İddia Edilen Bitcoin’ler Büyük Sıçramanın Habercisi Olabilir

Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun piyasalara çıkma iddiası bile Bitcoin'in ani bir düşüş yaşayarak gün içindeki en düşük seviyesine inmesi için yetti.

satoshi zamanindan gelen bitcoinler büyük sicramanin habercisi olabilir

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun piyasalara çıkma iddiası bile Bitcoin’in ani bir düşüş yaşayarak gün içindeki en düşük seviyesine inmesi için yetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, piyasalarda ortaya çıkan bu söylentiden endişe duyanların aksine, geçmişte Satoshi döneminden ortaya çıkan Bitcoin’lerin her uyanışı tarihsel büyük artışları tetiklediğini söyleyebiliriz.

20 Mayıs tarihinde gerçekleşen ve nispeten önemsiz bir miktarda olan bir Bitcoin transferi, kripto piyasalarda şok etkisi yarattı. Farklı blok zincirlerindeki işlemleri izleme hizmeti olan Whale Alert tarafından bildirildiği üzere, tarihi Şubat 2009’a kadar uzan 50 Bitcoin’lik bir yığının harekete geçtiği tespit edildi.

Bu kripto paraların önemli olmasının asıl sebebi, Bitcoin blok zincirinin 3 Ocak 2009’daki Genesis bloğu ile hayata geçmesinden sadece bir ay sonra çıkarılmış olması. Bu Bitcoin’lerin Satoshi’nin kendisi tarafından çıkarıldığına dair büyük şüpheler mevcut.

Herkes bu kıdemli balinanın aslında Satoshi olup olmadığını sorgulamadan önce, piyasa katılımcıları yanlış bir paniğe kapıldı ve sonuç olarak lider kripto paranın fiyatında önemli bir düşüş yaşandı. Panik havasının biraz da olsa dağılmasından sonra tekrardan yükselişe geçen Bitcoin, yazım itibari ile 9.573 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Popüler kripto para tüccarı DonAlt’a göre, Bitcoin’in tekrardan 9.600 dolar seviyesini kazanması, bundan sonra yapacağı yukarı yönlü hareket için oldukça önemli.