Yükleniyor...

Saygın Finans Tarihçisinden Biden’a: “ABD Bitcoin’i Entegre Etmeli”

Bitcoin'in yükselişi ve finansal gelecekteki rolü üzerine uzun bir makalede, saygın bir eski Harvard profesörü, Biden yönetiminin dijital para birimini ABD finansal sistemine entegre etmekten fayda göreceğini öne sürdü.

saygin finans tarihcisinden bidena abd bitcoini entegre etmeli

Bitcoin’in yükselişi ve finansal gelecekteki rolü üzerine uzun bir makalede, saygın bir eski Harvard profesörü, Biden yönetiminin dijital para birimini ABD finansal sistemine entegre etmekten fayda göreceğini öne sürdü.

Stanford Üniversitesi’ndeki Hoover Enstitüsü’nde finans tarihçisi ve Milbank Ailesi Kıdemli Üyesi Niall Ferguson, Bitcoin hakkında uzun bir yazı kaleme aldı.

Eski Harvard ve Oxford Üniversitesi profesörü, varlığın diğer geleneksel yatırımların çoğundan daha iyi performans gösterdiği için, bu yıl geleneksel muhaliflerin kolektif duruşlarını nasıl yumuşattıklarını yorumladı.

Dikkat Çeken Büyük İsimler

Ferguson, Paul Tudor Jones, Stan Druckenmiller, Bill Miller ve hatta şu anda yükselişe geçen Ray Dalio gibi finans dünyasının bir dizi büyük ismine gönderme yaptı. Peter Schiff ve Nouriel Roubini gibi ateşli Bitcoin eleştirmenlerinin bile tonlarının değişmeye başladığını ifade etti. 

Fiat para arzının patladığı bir zamanda egemenlik ve kıtlığın avantajları aşikar, diye ekleyen Ferguson, kaçınılmaz olarak nakit paranın yerini alacak bir ödeme sistemi söz konusu olduğunda daha fazla mahremiyet için net bir talep olacağı sonucuna vardı.

“Şok Edici ve İnanılmaz”

10T Holdings’in kurucu ortaklarından Dan Tapiero gelişmeyi “şok edici ve inanılmaz” olarak tanımladı:

Ferguson, havale ödemeleri veya sınır ötesi ticaret anlaşmaları için benimsenme potansiyelinin “önemli” olduğunu ekleyerek, Çin’in dijital yuanına ek referanslar da yaptı.

Bloomberg köşe yazarı, daha önce Bitcoin’in erdemlerinden bahsederken kripto paranın gezegendeki milyonerlerden çok daha az olduğuna vurgu yapmıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner