Yükleniyor...

Sberbank CEO’su: Endüstriyel Ölçekli Blockchain’in Önünde 1-2 Yıl Var

Dev Rus bankası Sberbank'ın CEO'su, bir ya da iki yıl içinde endüstriyel ölçekli Blockchain'in benimsenmesinin gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Sberbank Blockchain

Dev Rus bankası Sberbank’ın CEO’su, bir ya da iki yıl içinde endüstriyel ölçekli Blockchain’in benimsenmesinin gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Bu hafta gazetecilere konuşan Sberbank CEO’su Herman Gref, teknolojinin endüstriyel gelişim aşamasına girdiğini şöyle açıkladı: “Teknolojinin [Blockchain] etrafındaki aldatıcılığı artık bitti ve teknoloji endüstriyel gelişim aşamasına giriyor. Sanayi ölçeğinde uygulanması için bir iki yıl gerekiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gref, “teknolojinin olgunlaşması” göz önünde bulundurulduğunda küresel piyasaların Blockchain’in büyük ölçekli ticari kabulü için henüz hazır olmadığını savunuyor. Ekim ayının başlarında Gref, Blockchain’in benimsenmesi için daha genel bir zaman dilimi vermiş ve bunun için üç ila beş yıl gerektiğini ancak hangi ölçekte olduğunu belirtmemişti.

Sberbank, diğer büyük Rus bankaları ve kurumlarıyla birlikte Blockchain testlerinde aktif olarak yer alıyor. Aralık 2017’de Sberbank, belgeleri depolamak ve Blockchain’e verileri aktarmak için Rusya Federal Antimonopoly Servisi ile ortaklık kurdu.

Haziran ayının sonlarında Sberbank, perakende yatırımcılar için kripto para birimine dayalı yatırım seçeneklerini test etmek için Alfa Bank ile ortaklık kurdu. Ekim ayında Sberbank, devlete ait güç devi Rosseti’nin denemeleri yapılan Blockchain çözümlerine yardımcı olması için danışman oldu.

Raiffeisen Bank’ın Rusya şubesi olan bir diğer banka, geçtiğimiz günlerde teknolojinin uygulanmasını diğer alanlara genişletmeyi planlayan dijital ipotek ve banka teminatları vermek için Blockchain’i kullanacağını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x