Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Blockchain Haberleri Sberbank CEO'su: Endüstriyel Ölçekli Blockchain'in Önünde 1-2 Yıl Var

Sberbank CEO’su: Endüstriyel Ölçekli Blockchain’in Önünde 1-2 Yıl Var

ABONE OL:google-news

Dev Rus bankası Sberbank’ın CEO’su, bir ya da iki yıl içinde endüstriyel ölçekli Blockchain’in benimsenmesinin gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Bu hafta gazetecilere konuşan Sberbank CEO’su Herman Gref, teknolojinin endüstriyel gelişim aşamasına girdiğini şöyle açıkladı: “Teknolojinin [Blockchain] etrafındaki aldatıcılığı artık bitti ve teknoloji endüstriyel gelişim aşamasına giriyor. Sanayi ölçeğinde uygulanması için bir iki yıl gerekiyor.”

Gref, “teknolojinin olgunlaşması” göz önünde bulundurulduğunda küresel piyasaların Blockchain’in büyük ölçekli ticari kabulü için henüz hazır olmadığını savunuyor. Ekim ayının başlarında Gref, Blockchain’in benimsenmesi için daha genel bir zaman dilimi vermiş ve bunun için üç ila beş yıl gerektiğini ancak hangi ölçekte olduğunu belirtmemişti.

Sberbank, diğer büyük Rus bankaları ve kurumlarıyla birlikte Blockchain testlerinde aktif olarak yer alıyor. Aralık 2017’de Sberbank, belgeleri depolamak ve Blockchain’e verileri aktarmak için Rusya Federal Antimonopoly Servisi ile ortaklık kurdu.

Haziran ayının sonlarında Sberbank, perakende yatırımcılar için kripto para birimine dayalı yatırım seçeneklerini test etmek için Alfa Bank ile ortaklık kurdu. Ekim ayında Sberbank, devlete ait güç devi Rosseti’nin denemeleri yapılan Blockchain çözümlerine yardımcı olması için danışman oldu.

Raiffeisen Bank’ın Rusya şubesi olan bir diğer banka, geçtiğimiz günlerde teknolojinin uygulanmasını diğer alanlara genişletmeyi planlayan dijital ipotek ve banka teminatları vermek için Blockchain’i kullanacağını duyurdu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar