Yükleniyor...

SBF, Revize Edilmiş Kefalet Paketini Yargıca Sunmak İstiyor

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried (SBF), davasına bakan yargıca revize edilmiş bir kefalet paketi önermeyi planlıyor.

sbf

FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), davasına bakan yargıca revize edilmiş bir kefalet paketi önermeyi planlıyor.

İflas eden FTX’in eski CEO’su SBF, hukuksal süreçler ile mücadele etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kripto endüstrisinin çöküşüne neden olan FTX krizi, milyonlarca yatırımcıyı mağdur etmişti. FTX‘in o dönemki CEO’su SBF, 250 bin dolar kefalet ile ev hapsine mahkum edildi.

Ancak davaya bakan yargıç, SBF‘nin ev hapsinde teknoloji kullanımından rahatsızlık duymaya başladı. Bu problemlerin çözümünü amaçlayan SBF, davanın yargıcını tatmin etmeyi amaçlayan bir revize edilmiş kefalet paketi üzerinde duruyor.

SBF, Revize Edilmiş Kefalet Planına Odaklandı

FTX’in ve kripto endüstrisinden sorumlu tutulan Sam Bankman-Fried (SBF), 250 milyon dolarlık bir kefalet ile ev hapsine mahkum edilmişti.

Ayak bileğinde bir izleme cihazıyla ailesinin yanında ev hapsini geçiren SBF, VPN ve şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullandığı için ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ın tepkilerini üzerine çekti.

Kaplan, kısıtlamalardan memnun kalmazsa kefalet paketini iptal etmek ve SBF’yi Ekim ayındaki duruşması öncesinde hapse göndermekle tehdit etti.

Geçtiğimiz gün SBF’nin avukatı, hakime yazdığı bir mektupta, SBF’nin ve federal savcıların “hükümet ve mahkeme tarafından dile getirilen endişeleri giderecek bir dizi özel kefalet koşulu üzerinde anlaşmaya varmak için özenle çalıştıklarını” ifade etti.

Son olarak SBF’nin avukatı, sorunların çözümüne yaklaştıklarını ve bir haftaya kadar mahkemeye revize edilen kefalet paketini önereceklerini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner