Yükleniyor...

SBF, Tutuklanmasının Ardından Attığı İlk Tweet’te, Alameda ile İlgili Konuştu

FTX'in eski CEO'su SBF, Bahamalar'da tutuklanmasının ardından attığı ilk tweet'te Alameda Research'ten taşınan fonlarla ilgisi olmadığını söyledi.

sbf

FTX’in eski CEO’su SBF, Bahamalar’da tutuklanmasının ardından attığı ilk tweet’te Alameda Research’ten taşınan fonlarla ilgisi olmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kefaletinin ödenmesinin ardından serbest kalan eski CEO, fonları taşımadığını dile getirdi.

SBF, Twitter’a Döndü

Cointelegraph tarafından yayımlanan bir habere yanıt veren SBF, bunlardan sorumlu olmadığını söyledi:

“Bunların hiçbirisi ben değil. Bu fonların hiçbirini taşımadım ve taşıyamıyorum. Artık onlara herhangi bir erişimim yok”

Zincir üstü verilere göre Alameda Research ile ilişkili Ethereum cüzdan adresleri, Bitcoin ile swap’lenmeden önce Çarşamba günü ETH ve USDT satın alımı gerçekleştirdi. Etherscan’de yer alan işlem verilerine göre, Alameda bağlantılı cüzdanların Lido, DOT ve UNI gibi kripto paraları ETH ve USDT karşılığında sattığı görülüyor.

Bankman-Fried, 24 Aralık’ta 250 milyon dolarlık kefalet karşılığında serbest bırakıldı. İtibarını yitiren CEO, kara para aklama, elektronik dolandırıcılık ve menkul kıymet dolandırıcılığı gibi suçlar sebebiyle 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklanmıştı

The Wall Street Journal’in kaynaklarına göre Bankman-Fried, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek duruşmada sekiz dolandırıcılık suçlamasını da kabul etmeyecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x