Yükleniyor...

SBF, Yasağı Çiğnedi: 684 Bin Dolarlık İşlem Gerçekleştirdi

FTX'in eski CEO'sunun kefaletle serbest bırakıldıktan sonra 700 bin dolara yakın kripto parayı nakde çevirdiği bildirildi.

SBF Yasagi Cignedi 684 Bin Dolarlik Islem Gerceklestirdi

FTX’in eski CEO’sunun kefaletle serbest bırakıldıktan sonra 700 bin dolara yakın kripto parayı nakde çevirdiği bildirildi.

Zincir üzerindeki bir soruşturmaya göre, SBF’nin ev hapsindeyken Seyşeller’deki bir kripto borsasından 684 bin dolar nakde çevirdiği iddia ediliyor.

SBF, Yasakların Ötesine Geçti

Zincir üzerindeki verilere göre FTX’in Kurucusu Sam Bankman-Fried‘in kefaletle serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra büyük miktarlarda kripto para bozdurduğu bildiriliyor.

DeFi analisti BowTiedIguana‘nın zincir üzerinde yaptığı araştırmaya göre SBF, ev hapsindeyken Seyşeller’deki bir borsaya 684 bin dolar kripto para yatırdı. Ayrıca FTX’in eski CEO’sunun mahkemeden izin almadan 1.000 dolardan fazla harcama yapmamak için tahliye koşullarını ihlal etmiş olabileceğini öne sürdüğü belirtildi.

BowTiedIguana’nın analizine göre, SBF’nin 28 Aralık’taki açık adresi (0xD5758) kalan tüm Etherum’u (ETH) yeni oluşturulan bir adrese (0x7386d) gönderdi. BowTiedIguana, SBF’nin başlangıçta Sushiswap yaratıcısına ait olan adresi Ağustos 2020’de Chef Nomi’den devraldığını belirtti.

Saatler içinde 0x7386d, Alameda Research cüzdanları olarak tanımlanan 32 adresten toplam 367 bin dolar transfer aldı ve diğer cüzdanlardan 322 bin dolar daha geldi. DeFi analistine göre, tüm fonlar Seyşeller’deki merkezi bir kripto borsasına ve kripto köprüsü RenBridge’e gönderildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x