Yükleniyor...

SBF’nin Şüpheli Alameda İşlemleri İnceleme Altında

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried ile ilişkili şüpheli kripto işlemleri inceleme altına alındı.

SBFnin Supheli Alameda Islemleri Inceleme Altinda

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilişkili şüpheli kripto işlemleri inceleme altına alındı.

SBF, geçen hafta 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmıştı. Kefalet koşulları uyarınca, yasal masraflar veya ücretler için ödeme yapmak dışında, hükümet veya mahkeme tarafından onaylanmadan 1.000 dolardan fazla finansal işlem yapamaz. Şu anda bu şartları ihlal edip etmediği belli değil. ABD yetkililerin konuyu araştırdığı bildirildi.

SBF Bağlantılı Şüpheli İşlemler İnceleniyor

Geçtiğimiz günlerde FTX’in eski CEO’sunun kefaletle serbest bırakıldıktan sonra 700 bin dolara yakın kripto parayı nakde çevirdiği bildirildi. Bloomberg’te yer alan habere göre ABD’li savcılar, Sam Bankman-Fried ve Alameda bağlantılı kısa süre önce yapılan şüpheli kripto işlemlerini inceliyor.

Zincir üstü verilere göre Alameda Research ile SBF ilişkili Ethereum cüzdan adresleri, Bitcoin ile swap’lenmeden önce Çarşamba günü ETH ve USDT satın alımı gerçekleştirdi. Etherscan’de yer alan işlem verilerine göre, Alameda bağlantılı cüzdanların Lido, DOT ve UNI gibi kripto paraları ETH ve USDT karşılığında sattığı görülüyor.

FTX’in eski CEO’su SBF, işlemlerin gündeme gelmesinin ardından attığı bir tweette Alameda Research’ten taşınan fonlarla ilgisi olmadığını söyledi.

New York Güney Bölgesi savcıları, söz konusu varlıklarla kimin ne yaptığını öğrenmeye çalışıyor. Örneğin, SBF’nin (eğer işlemleri o yapıyorsa) sadece kendi varlıklarını mı hareket ettirdiğini yoksa onay almadan nakde mi çevirdiğini araştırdıklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x